Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól székrekedésem...

Lehet attól székrekedésem hogy szigorú diétán vagyok?

Figyelt kérdés
Hétvégén, amikor a családdal jó sokat eszünk, akkor nincsenek ilyen gondjaim. Viszont hétöznapokon van hogy kimarad az ebéd vagy a reggeli. Tudom nem egészséges. De lehet hogy ez emiatt van? Mert egyébént rendesen iszok, rögtön reggel felébredés után citromos vizet, és a nap folyamán is minimum 1,5 liter vizet megiszok. Vacsorára pedig salátát eszek. Ez étkezések kimaradásával van gond, vagy valahol máshol?

2018. máj. 10. 09:12
 1/4 anonim válasza:
100%
Nincs elég input, nincs elég output. Nem túl bonyolult :)
2018. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha koplalsz, akkor belassul az anyagcseréd, így nincs min csodálkozni.
2018. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan nem tudod, mit jelent a diéta. Nem az éhezést jelenti, hanem bizonyos alkotórészek hiányát. A gyomor-bél rendszert kitöltő ballasztanyagoknak azonban meg kell lenniük. Nem véletlen, hogy a léböjt kúra során is benne maradnak a gyümölcs- és zöldséglében az emészthetetlen növényi rostok.
2018. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Étkezés változtatásával nyilván lehet ilyesmit, de csak mert kihagyod az ebédet, a reggelit vagy mindkettőt, nem kellene ilyesminek lennie. Évtizedek óta kihagyom a reggelit, mostanság a vacsorát is, semmi változás output terén, megy szépen a maga útján.

Átálláskor panaszkodnak erre-arra emberek, de alapvetően a napi egyszeri evéshez tartozó fórumon, ahova néha benézek, semmi ilyesmi gondja nincs az embereknek, így nem hiszem, hogy összefüggne. A napi többször evő időszakos böjtölőknél pedig végképp sosem találkoztam ezzel mint gyakori problémával...

Talán az a gond, hogy nem egységesen eszel. Hétvégén többet és talán más ételeket is? Bár nekem ettől sem szokott gond lenni, de vannak érzékenyebb emberek.

2018. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!