Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez lisztérzékenység?

Szerintetek ez lisztérzékenység?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. Egy 3-4 hónapja nagyon sokat puffadt a hasam,fájt és heti 1-2x volt csak szekletem. Utána az utóbbi Hónapban már nagyon rosszul voltam haspuffadas,gazkepzodes,neha hasmenés,szorulas,hányinger.

Az Utolsó menstruaciom is február elején volt.

Nagyon sokszor fáj a fejem és egy furcsa tünet is jelentkezett a napokba, ha rosszul vagyok akkor az ujjaim és a lábujjaim nagyon hidegek lesznek és sápadt vagyok.

Nem tudom mi lehet a bajom.

Mindig más-más ahogyan a tünetek jelentkeznek. Volt h ettem egy tál spagettit és ra 1 ora múlva puffadas,hányinger,hasmenés,rosszullét. Sokszor ha eszek valami olyan etelt amiben nincs búza vagy glutén akkor is felpuffadok viszont az a tünet nem olyan erős. Tegnap ettem este olyan 9-10 órakor egy szelet pizzát és most (12:00) kezdett el fájni a hasam de már reggel is fel volt puffadva.

Én nagyon sokat fogytam az utóbbi 6 hónapban (13kg-ot) és az a baj,hogy most is csak fogyok és nem tudok felszedni egy hét alatt 1 kg-ot se. Mindig vissza esek.


Szerintetek mi lehet a bajom?

Elmentem vervetelre viszont annak az eredménye majd júniusban lesz meg és ha esetleg valakinek volt ilyen vagy valaki liszterzekeny tudna nekem segíteni?

Köszönöm :)



2018. máj. 13. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha gluténérzékenységre gyanakodsz,hiszen rosszul vagy miután isztes ételt fogyasztasz,akkor miért nem hagyod el egy időre a lisztes dolgokat?Nem egyértelmű?

Tudod,hogy nem jó,de azért csak tömöd magadba,aztán várod a csodát.

Hagyd el pár napra,aztán kiderül,hogy ez lehet-e az oka a puffadásnak,stb.

Ha kiderül,hogy gluténérzékeny vagy,akkor úgyis ki kell zárnod egy életre,mert erre egyelőre csak a diéta a megoldás.

Egyébként finomított lisztből,cukorból készült ételekben gyakorlatilag csak a mocsok van,szóval még jól is jársz,ha nem eszed őket.

2018. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta h nem ehetek glutén mentes ételeket amíg ki nem derül az eredmény
2018. máj. 13. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor a pizza hogy jött a képbe?
2018. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy azt mondta az orvos h ennem kell lisztes ételeket
2018. máj. 13. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Félreolvastam,bocsi..

Ha már az eredményre vársz,akkor miért kellene kínoznod magad,nem értem..

Értelemszerűen nem szabadna enni glutént,mert már amúgy is gyulladásban van a szervezet miatta(ha ez a bajod).

De ti tudjátok.

2018. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy neha olyan ételek után is rossz a hasam ami nem tartalmaz glutén. De ezek az ételek ilyen nagyobb kajak(pl. Rizs,natúr hússal sajttal,uborka salátával,kremleves). Viszont mint írtam ezek nem olyan nagyon erős tünetek.

Valaki esetleg liszterzekeny?

2018. máj. 13. 13:14
 7/8 anonim válasza:
Szia, én az vagyok, és simán lehet, hogy valami más érzékenységed is van (pl.tojás, laktóz, szója...) és lehet hogy az adott kajában nincs liszt, de te az egyik összetevőjére érzékeny vagy.Azért fontos, hogy nég ne diétázz, mert előfordulhat, hogy még egyszer vért kell tőled venni, és akkor az a jó, hogyha a "gluténos véredet" vizsgálják.Amúgy meg kísérletezz, hogy milyen kaja az amitől nincs bajod!
2018. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Más gond is lehet, nem a gluténérzékenység. Addig ameddig nem derül ki mi a problémád, vegyél magadnak a patikában Neopampúr enzimet, és főétkezésnél délben, este vegyél be egyet belőle étkezés közben. Ez egy ártalmatlan gyógyszer. Lehet meg is oldja a gondodat. Még egy rendes probiotikumot is kellene szedned pár hónapig.
2018. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!