Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cukorról, édességekről?

Figyelt kérdés

Sajnos elég édesszájú vagyok, imádom a csokit és a sütiket. Nem zabálok állandóan csokit, de az esetek többségében legalább egy kicsit eszem minden nap. Van, hogy csak 2 kockàt, van, hogy 2 szelet valamilyen csokit.

Szeretem a gyümölcsleveket is, ice tea-kat is, de tudom, hogy van bennük cukor. Mondjuk mostanában 100%-os gyümölcsleveket iszok, de állítólag azok is tartalmaznak cukrot...

Meg úgy alapból mindenben van cukor!

Szeretném lecsökkenteni a bevitt cukor mennyiségét, legalább annyival, hogy kevesebb édességet eszek, mondjuk csak heti egyszer és szinte csak vizet vagy teát iszok.

De egyszerűen annyira kívánom a csokit és nem bírom ezt 2 napnál tovább tartani.


2018. máj. 25. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2-3 hétig kibírod, utána már nem fogok kívánni :) hq megkívánod egyél helyette gyümölcsöt. Én is olyan voltam mint te, ma meg már édesség gyanánt csak gyümölcsöt eszem és sokkal jobban esik :) csak a kezdeti szakasz a nehéz, utána már nem is hiányzik :)
2018. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cukor hatását szokták a drogokéhoz hasonlítani, mert pontosan ugyanúgy működik... Ha csökken a vércukorszinted, vagy pláne ha hirtelen leesik, akkor az agyad máris kiadja a parancsot az újabb adagra... És a sok cukorfogyasztástól egész nap hullámzik a vércukorszint.

Ezért van, amit az első írt, hogy két-három hét után már nem hiányzik, mert addigra megszokja a szervezet a viszonylag stabil vércukorszintet. De persze az a két-három hét nem lesz egy leányálom...

Nem mellesleg a gyors felszívódású szénhidrátoknak is ugyanez a hatása, kenyér, péksüti, fornetti stb.


Én fokozatosan csökkentettem, már nem eszem minden nap péksütit vagy fornettit, csak heti egyszer-kétszer; kenyeret is kevesebbet; és ami a fő, hogy a napi egy tábla csoki sincs már - csak étcsokit vagy paleo-s csokit szoktam venni, ezekből meg elég két-három kocka is egyszerre, nem is kívánok többet. A Milkát, Tibit stb. már nem is bírom megenni, pár kocka után émelygek tőlük, annyira édesek.

Teát és kávét mézzel édesítek (nem sokkal kevesebb a cukortartalma, de azért mégis jobb egy fokkal, ill. sokkal egészségesebb is).

A cukrozott szénsavas löttyöket sem iszom már, pár hónap alatt teljesen átálltam az ásványvízre.

2018. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy van mindenben cukor, ha el akarod hagyni a hozzáadott cukrot teljesen, el tudod. A körülményeidtől függően ez könnyű vagy nehezebb vagy pokolian kényelmetlen és áldozatokkal járó, de megoldható. Én egyszerűen nem veszek olyan ételt, amiben van hozzáadott cukor, pofonegyszerű, de én tudok magamnak főzni és nem szoktam hosszú időre sem elmenni itthonról (bár úgy is megoldanám). Meg tudom érteni, hogy van, akinek még a cukor elhagyása is nehéz.


A csak gyümölcsből álló gyümölcslé és maga a gyümölcs a gyümölcsben természetesen megtalálható cukrot tartalmazza, ez normális s ilyen szinten én sem kerülöm a cukrot, az lehetetlen.


Nem tudom, te mely részére vágysz az édességeknek. Én a cukorral bizonyosan nem, az ízüket szeretem és nagyon fontos a kakaó, ahogy gondolom, sok más embernek is. A gyümölcsök nem is számítanak nekem édességnek, semmit nem segítenek, inkább csak rontanak. Ami segített, a szénhidrátcsökkentés (de ez nem valami biztos módszer, egészen máshogyan reagálnak rá az emberek, de nekem se volt mindegy, mennyire csökkentettem le), ez a túl erős, már függőségnek tűnő vágyat kiiktatta, most már csak élvezetből, megszokásból (nehéz ellene küzdeni, főleg, hogy nincs vele bajom) s praktikus okokból eszem édességet, ami saját készítésű és általában szénhidrátszegény.


Sokféle édesség van, csak mert magad készíted, még lehet gyors és pofonegyszerű :) Ha kutakodsz, valószínűleg találsz olyat, ami ízlik, nincs benne hozzáadott cukor, jó alapanyagokból áll...

2018. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!