Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem ismerik el végre az...

Miért nem ismerik el végre az emberek, hogy a tej (anyatejen kívül persze) nem alkalmas emberi fogyasztásra?

Figyelt kérdés
Minden állat a saját anyja tejét issza kiskorában a fejlődés miatt. Az ember is a saját anyja tejét issza. Ráadásul az sem véletlen, hogy rengeteg ember laktózérzékeny.

2018. jún. 8. 14:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Minden nap iszom tejet, és még élek, szóval alkalmas rá. Ha nem természetes, akkor nem az. A csipsz sem az, a kóla, semmilyen üdítő, a kocsi, a tv, a net, mégis használod, szóval teszek rá, hogy természetes e vagy sem, mert eddig működött az életem így is.

Fogadjunk, hogy vega vagy és paleo diétán élsz. :D

2018. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%

Hmm..

Szoktál sósavat inni?

Na, az nem alkalmas emberi fogyasztásra, el is ismerik.

Szerinted ha a tejjel is így lennének, nem csinálnának valamit?

Én a tejcukorra vagyok érzékeny, de meghalnék ha nem ihatnék tejet. Nagyon egészséges, kiegészíti az ételeket és az italokat is.

Ha nem tartod okénak a tejfogyasztást, ne igyál, de szerintem ezzel a véleménnyel nem sokan osztoznak veled.

2018. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
Tudnál esetleg olyan boltot mondani, ahol emberi anyatejből készült kvarglit, gorgonzolát és brie sajot árulnak? Maga a tej nem nagyon érdekel, de a sajtokról nem szívesen mondanék le!
2018. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
37%
42 éve iszok tehéntejet, és semmi bajom sincs. Szóval alkalmas a fogyasztásra. Persze csak annak, aki nem érzékeny rá.
2018. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Kik azok "az emberek?" Ismersz ötöt? Az még nem az emberiség.. Én innék tejet, de tejallergiám van. A feleségem meg itt eszik iszik mellettem mindenféle finom tejes dolgot. Nekem meg csurog a nyálam utána...
2018. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%
Van akinek nem ártalmas. Anyukám 90 éves koráig itta napjában többször is, és jó egészségnek örvendett. Aki persze érzékeny a tejcukorra, az ne igya, csak a mentes terméket. Egyébként tele van vitaminnal, fehérjével.
2018. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%

Aki szerint ez normális az igya csak a gennyel, hormonokkal, telített zsírral, koleszterinnel, tejcukorral teli undormányt, aztán majd belehal 60 évesen a prosztata meg a mellrákba, melyek esélyét 60%-al növeli a rendszeres tejfogyasztás:


https://www.youtube.com/watch?v=UcN7SGGoCNI


A többi értelmes ember mint a kérdező meg ne vitatkozzon, felesleges. Nincs annál betegesebb, mint egy fejlett,érző lénytől elvenni az újszülöttjét, azt leölni 3-4 hónaposan az anyaállat tejét meg lefejni hogy egy teljesen más faj egyedei fogyaszthassák.


A szarvasmarha teje a borjúé az emberi tej az emberi csecsemőké, kész és pont. Senkinek semmi joga nincs ahhoz hogy elvegye más anyatejét, és egyszer eljön az a nap, amikor végre mindenki rájön hogy ez mennyire beteges.


Hála az égnek sorban állnak át a tejüzemek a növényi tejekre Amerikában és az EU-ban is, és minden évben rohamosan csökken a tejfogyasztás. MAgyarországon is, hiszen már olyan szánalmas kampányokra van szükség mint a tejkamion stb.

2018. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
73%

Mindenkinek ártalmas, csak valakinek kevésbé és nem mutatkoznak tünetek, nem lesz beteg. Tejet inni etikátlan, és teljesen felesleges. A növényi tejeket is ugyanúgy lehet használni, mint az állatit, a jó minőségűek nagyon finomak is. Nem is az a baj, hogy káros, hanem hogy etikátlan, logikátlan. Gyönyőrű állatok halnak meg és szenvednek azért, csakis azért a kis dologért, hogy az emberek tejet ihassanak, mikor a szervezetüknek nincs rá szüksége. Kalcium rengeteg más dologban ban, egyes kutatások szerint pedig a tejtől nehezebben raktározódik el a kalcium. Most gondoljatok bele hogy egy kutyának elefánt tejet adunk. Bizarr és felesleges, igaz?

Ha valaki azért iszik tejet, mert szereti az ízét, az teljesen rendben lenne, ha ezért nem szenvednének gondolkodó, érző lények. Ezt tudva pedig már nem éri meg, mivel nélkülözhető, sőt egészségesebb nem inni.

2018. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
5%
A növényi tejnek borzalmas az íze, és még drága is.
2018. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert azon szocializálódtak, hogy az mennyire egészséges és szükséges a szervezetüknek (hiába hát, a tejipar rengeteget költ marketingre), amikor pedig kiderült ennek az ellenkezője az megütközést váltott illetve vált ki bennük.

Nyugaton már vannak fejlemények, de orbánisztánban a többség még mindig azt hiszi, hogy kell a tej, mert abból lehet kalciumhoz jutni, holott milligrammként a mák 11x annyi ca-t tartalmaz. Csak hát annak nincs erős marketingje, nem kötődnek hozzá elavult primitív hagyományok és a hit, hogy szükségünk van rá.

2018. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!