Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha ma telezabáltam magam...

Ha ma telezabáltam magam túróspuliszkával még egyek szerintetek finomságot is vagy nem érdemlem meg?

Figyelt kérdés

Ti milyen édeset sütnétek,készítenétek? :)

Én piskótát meg csokiglazurt(ez utobbit imádom csak ugy magára enni. Kakaopor,cukor,tej,margarin) felforralva. elég kaloriabomba,de isteni.


2018. jún. 14. 12:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként fogyózni szeretnék és életmódot váltani :D
2018. jún. 14. 12:36
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

lehet, hogy szeretnél de úgyse fog sikerülni

úgyhogy egyél csak

2018. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem megérdemled, egyszer élsz!
2018. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom.. régen nagyon egészségesen éltem,átestem a lo tulso oldalára anorexiás lettem nem ettem. Most meg vissza,állandoan zabálok,hiztam is sokat(cukor,liszt,minden ami nem egészséges)kétnaponta kb.. szerintetek mikor sikerül leszoknom a cukros ,lisztes sz.rokrol,és eltalálni a középutat? :) mi kell hozzá,mert fölöslegesen határozom el magam,hogy na ma még utoljára bezabálok.. de két nap mulva ugyanez lesz:na még utoljára..
2018. jún. 14. 12:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyél :) Honnan tudhatnám, hogy "megérdemled-e"? Nem ismerlek, nem tudom, szükséged van-e még plusz kalóriákra, egyáltalán miket szoktál enni és ma miket mennyit ettél. Tehát ezt csak afféle költői kérdésnek veszem. Egyébként is, az ételt nem megérdemeljük, hanem szükségünk van rá, avagy nem (egyes esetekben, ételfajtától és egyéntől függően).
2018. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves vagy második. De az a baj,h undorodom a testemtöl,ahohy hiztam és ha csinálok nem tudok belöle keveset enni.
2018. jún. 14. 12:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már tulléptem a kaloriát.. kb 2300at betömtem már ma. És ha sütit ennék még akkor legalább plusz ezer..:( ezzel egyértelmüvé vált,h nem nem érdemlem meg,de kivánom sajnos,mert tudom,hogy nem lehetne és megbánnám
2018. jún. 14. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán az segítene, ha cukor és egyéb finomított szénhidrátok helyett megpróbálnál kicsit több természetes zsírt fogyasztani. Ilyenekre gondolok, hogy a (szerintem ételnek nem nevezhető) margarin helyett valódi vajat és tojássárgáját teszel a csokikrémedbe, és kevesebb cukrot. Vagy mondjuk csirkemell helyett ehetsz zsírosabb húsokat. Sokan azt hiszik, az az egészséges, ha valaki napi 10 gramm zsírt fogyaszt, pedig zsírra is szükség van, ennél jóval többre, lehetőleg természetes forrásból. Ehetsz akár diót, kókuszt vagy avokádót is, ha növényi forrást preferálsz, de az étolajat és a margarint jobb kihagyni.

Ha pedig édességre vágysz, ehetnél olyan édességeket, amikben van valami hasznos tápanyag is, pl. gyümölcsök, aszalt gyümölcsök. A fahéjas-mézes-diós reszelt almában is van jó sok cukor, de vitaminok és rost is.

Én úgy gondolom, hogy ha a szervezetünk megkapja a szükséges tápanyagokat (és mellé kalóriamennyiséget), nem tör ránk olyan könnyen falásroham és édesség utáni ellenállhatatlan vágy.

2018. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne egyél már édességet. Ha éhes vagy, egy reszelt répát még megehetsz, vagy egy zöld alma is jó lesz.
2018. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem érdemled meg, helyette inkább gyümölcsöket egyél ma, most van sokféle.
2018. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!