Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért olyan nagy divat a...

Miért olyan nagy divat a kókuszzsír, amikor tele van telített zsírsavval?

Figyelt kérdés
2018. jún. 18. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Mert ezt a legtöbben nem tudják. Az emberek többsége nem néz rendesen utána a dolgoknak csak azt látja, hogy xy fitness modell ezt és ezt eszi akkor az biztos jó
2018. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Több benne a telített zsírsav, mint a sertészsírban!
2018. jún. 19. 00:01
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Mert a telített zsírsav még nem rossz. A lánchosszúság is számít állítólag, én pocsék vagyok kémiából, nem értek hozzá, de a kókuszzsír máshogyan viselkedik, másmilyen, mint az állati telített zsír.

Amivel szintén nincs semmi bajom.

Sok állati telített zsírt eszem, ahogy állati telítetlent, növényi telítettet és növényi telítetlent is :)

(S mind sokkal jobb, mintha szénhidrátot ennék nagy mennyiségben, én már csak így működöm. A túl sok fehérje is gond lenne, túl sok zsír viszont nincs, amíg elhasználom, illetve ha van, majd észreveszenm, de akkor bajban leszek.)


Kevés kókuszzsírt eszem, nekem megfelel, de nincs is más opcióm. OK, ott a minőségi vaj is, de az más és túl drága is nekem, csak akkor használom, ha megéri a finom íze miatt. Etikai okokból amúgyis jobb minimalizálnom. A kókuszzsírnál is vannak ökológiai s egyéb dolgok, de valamivel főzni kell s mint már írtam, jobbat nem tudok.

2018. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De igen, a telített zsírsav rossz! Akkor is, ha növényből származik.
2018. jún. 19. 00:15
 5/11 anonim ***** válasza:
2018. jún. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Azért népszerű, mert - veled ellentétben, kérdező - sokan tudják, hogy a telített zsírsavakkal nincs semmi probléma, és a kókuszzsír nagyon jó hatással van az egészségre. Bár kókuszzsírból is lehet kapni olcsó, finomított változatot, én inkább az extra szűz fajtát használom.
2018. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A telített zsírsavak emelik az LDL ("rossz" koleszterin) szintet.
2018. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szendi Gábort hagyjuk ki a játékból, majd ha elvégzi az orvosit, akkor rájön, mekkora hülyeségeket beszélt a bölcsész diplomájával.

[link]


Kedves 6.válaszoló, leköteleznél, ha ide linkelnél egy (tudományos!) cikket arról, hogy a telített zsírsavak immár nem ártalmasak.

2018. jún. 19. 23:45
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Oké, tessék.

[link]

[link]

2018. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezekre hivatkozik Szendi. De vajon a fiatal és szorgalmas háziorvosom meg az American Heart Association miért nem hagyja magát meggyőzni ezektől?

[link]

2018. jún. 21. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!