Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért olyan rossz a magyarok...

Miért olyan rossz a magyarok egészségi állapota mikor rengeteg zöldséglevest meg zöldségfőzeléket eszünk?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mert rengeteg vackot is eszünk. És rengeteget. Jó étrenden is beteg leszel, ha annyira túlzabálod magad, mint sok magyar.
2018. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Plusz mozogni is kéne, nemcsak tévézni és szidni a kocsmában a rendszert és hogy nincs idő mozogni.
2018. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Ezt meg honnan veszed ? én húsos vagyok és nem vagyok túl jól, most kezdtem el dolgozni is és nem vagyok valami fényesen, még szoknom kell, fáradt vagyok mintha beteg lennék :D
2018. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kései Sirató ***** válasza:
Mert nem sportolnak,a többség csak ül és a TV-t bámulja, vagy a telefonját nyomkodja. A fiataloknál jobb a helyzet, de az idősebb korosztály 95 5-ban egyáltalán nem sportol, nem mozog, kocsival közlekedik, és zsíros, fűszeres, egészségtelen, agyoncukrozott ételeket fogyaszt.
2018. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

NEM eszünk rengeteg zöldséglevest meg főzeléket. Zöldségköret helyett is a többség a krumplit és a rizst preferálja, párolt vagy rántott zöldségeket (pl. brokkolit, karfiolt) se sokan esznek. A lehetőség meglenne rá, de a többség mégsem fogyasztja ezeket rendszeresen.


Nekem az előző válaszolóval ellentétben pont a fiatalokról van tapasztalatom, mivel iskolában dolgozom: a gyerekek alig-alig eszik a zöldségeket, kevés kivételtől eltekintve. Még a zöldborsó "elmegy" általában, de a többi főzeléket és levest a többség nem szereti. A milánói spagetti és a tejberizs az a két étel, amit majdnem mindenki szeret. Az ebédhez kapott banánt megeszik, az almát már csak kevesen.

Tízóraira és uzsonnára is vagy a büfében vesznek szendvicset, pék- vagy cukrászsüteményt, vagy otthonról hozzák ugyanezt.


Egyébként még ha naponta egy-két adag zöldséges ételt ennénk, az sem lenne elég; a vitaminok jó része főzéskor/sütéskor elbomlik, a megmaradó pedig nem tudja fedezni a napi szükségletet.

Nemrég egy táplálkozási szakembertől (orvos) hallottam, hogy az étkezéseink kb. 70-75%-ának kellene zöldségnek lennie.


A másik meg, hogy a rossz egészségi állapot oka nem kizárólag a táplálkozásban keresendő; a mások által már említett mozgásszegény életmód mellett nagy szerepet játszanak a különböző "élvezeti szerek" is, mint a cigi és az alkohol (kb. 800 ezer alkoholista él az országban).

2018. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

HOL esztek te rengeteg zöldséget?


Egy családban átlagos menü (olvasgass az egészségesen étkezni akaró de még iskolás fiatalok kérdései közt):

- tészta

- húsételek

- RÁNTOTT valami (ami aztán pont marha egészséges)

- krumpli


"A saláta a nyúlnak való", ráadásul az otthon kapható JÓ minőségű zöldséget a magyar átlag nem fogja (tudni) kifizetni.

2018. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*ti
2018. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Kései Sirató ***** válasza:
42%

5-ös válaszolónak:

Az elhízás az idős korosztályban a legjelentősebb.

A gyermekkorú elhízottak aránya valamelyest csökkent a mindennapos testnevelés óráknak köszönhetően. Persze még a céltól messze vagyunk. Ha megfordul egy gyógyfürdőben az ember, azt látja, hogy az idősek túlnyomó többsége súlyfelesleggel küzd.

Nyugaton divat a túrázás, a biciklizés és szörfözés a 70-esek körében is, itthon ezek fehér holló számban fordulnak elő.

Ami a táplálkozást illeti, arra már igaz, hogy Magyarországon minden korosztály étkezhetne sokkal egészségesebben.

2018. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

#Kései Sirató:


"Az elhízás az idős korosztályban a legjelentősebb."


Ezt nem vitatom. Gyógyfürdőbe ugyan nem járok, de az utcán igen.

Viszont ott is látok sok-sok elhízott fiatalt, meg a suliban is. (Még pár évvel ezelőtt azon szörnyülködtem, hogy tizen- és huszonéves lányok hogy mernek felvenni topot akkora hájas hassal... Én jobban néztem ki, pedig már 40+ vagyok. Az elmúlt bő egy évben sajnos én is híztam, de betegség miatt.)


"A gyermekkorú elhízottak aránya valamelyest csökkent a mindennapos testnevelés óráknak köszönhetően."


Erről van valami felmérés, statisztika?


Csak mert több iskolára is van rálátásom, így tudom, hogy egyikben sem tartják meg a heti öt tesit. (Nincs hely, azaz elegendő tornaterem, így heti egy-két órát az udvaron töltenek szabad játékkal, vagy az egyik suliban a könyvtárban filmnézéssel...)

Nem mellesleg itt a gyerekek döntő többségét kocsival hozzák-viszik (saccra 70% körül), de mondjuk ezek gazdag környékeken levő iskolák, szóval nem terjesztem ki szélesebb körre.

De a gyógytesisek aránya is elég magas az utóbbi években (vagy inkább 1-2 évtizedben), jellemzően tartásproblémák, gerincferdülés miatt, jelenleg kb. 20-25% érintett; van, ahol pluszban van a gyógytesi, de van, ahol a rendes tesiről viszi el őket a gyógytornász heti egyszer.

Alsósoknál még mindig "divat" sok helyen, hogy rendszeresen elmaradnak tesi órák, mert más tantárgyból le vannak maradva; felsőben meg - legalábbis ahol helyettesítettem már, két-három osztály van együtt azonos évfolyamból, így több tanár is -, szóval eleve 5-10 perces késéssel kezdődnek az órák, és jelző csengetéskor már mehetnek a gyerekek öltözni; szóval 30-35 percesek az órák igazából, és egy csomó gyerek még ezt sem tudja végigmozogni, folyamatosan próbálják kihúzni magukat a feladatok alól (bemelegítő futásnál cipőkötés, körlevágás, gimnasztika eltrehánykodása stb.)


Szóval nekem nem tűnik úgy, hogy kevesebb lenne az elhízott gyerek, de persze megint csak a saját környezetem alapján, nem országosan.

2018. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

Azért hazánkban is rengetegen túráznak és bicikliznek idősebben is. Százalékban biztos nem olyan jó a helyzet, arról mit sem tudok, de jó látni ilyen embereket :)


Én is gondoltam rá, hogy azért annyi sok zöldséget nem esznek az emberek, de ezt nem tudom, én mindig imádtam a zöldségeket, a családommal egyetemben... Viszont szinte tökmindegy, megeszünk-e napi 1-2 kiló zöldséget, ettől még pocsékul ehetünk (s főleg sokat), én is azt tettem régen és híztam és híztam és jól sem éreztem magamat. Sokat számít, mit eszünk még, ugye. A fogyásomhoz direkt el kellett hagynom a zöldségételeimet egy ponton, már amennyire én erre képes vagyok.

Inkább nyers zöldségre fókuszálok, abból kevesebb is elég és a tápanyagtartalma is jobb (plusz nem jön vele sok zsír és miegyéb, bár az nem mindig baj).


Mindenesetre az egészséghez jóval több kell, mint némi zöldség.

2018. jún. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!