Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha laktóz érzékeny vagyok, és...

Ha laktóz érzékeny vagyok, és laktózmentes termékeket eszem, akkor miért okoz mégis puffadást?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valójában nem laktóz, hanem tejfehérjeérzékeny vagy.

Vagy pedig nem elég a laktáz hatása, amit a "mentes" tejbe tesznek, magyarán, túl erős az intoleranciád és nagyobb mennyiségű enzimre lenne szükséged a lebontásához.

2018. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy semmi laktózt nem eszel? Mert rengeteg ételben van. Nekem a sonkától volt, erre láttam, hogy van benne laktóz. De pl. gyógyszerekben, vitaminokban is lehet.
2018. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A sonkában úgy tudom nincs laktóz, de mondjuk az nem szokott problémát okozni.Rizstejet használok, viszont a túró, illetve a joghurt laktózmentes, és ezek után szoktam észre venni a puffadást.
2018. jún. 25. 09:50
 4/4 anonim válasza:
Ezek a laktózmentes tejtermékek igazából nem laktózmentesek, hanem csak a sima tejtermékekhez adnak hozzá laktáz enzimet. Többfajta laktázenzim is van a szervezetben, lehet hogy neked nem ugyanaz a fajta laktázenzim hiányzik,mint amit ezekbe a tejtermékekbe raknak. Talán próbálj ki más márkájú laktózmentes cuccokat venni, hátha abba más fajta laktáz enzimet raknak. Vagy ami a legjobb megoldás (szerintem) hogy hagyd el teljesen a tejtermékeket.
2019. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!