Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet az hogy nagyon...

Mitől lehet az hogy nagyon sósnak érzem a kaját miközben másnak vagy sótlan vagy pont jó, számomra meg ehetetlen?

Figyelt kérdés

2018. júl. 2. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az ízlésed más.
2018. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem újabban az édességgel van ez, mindent édesebbnek érzek, mint régebben.
2018. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emberek ízérzékelése eltér, de még mi magunk is sokat változhatunk ebben, egyik napról a másikra. Van, hogy az ebédet én sózom utólag jó bőven, van, hogy egy másik családtagom... S netes blogokról tudom, hogy létezik olyan, aki háromszor több sót tesz az ételbe, mint egy normál ember... S persze van, aki sószegény diétán van és kibírja (nekem akkor édességet s nyers zöldséget kéne ennem, esetleg tojást, mert azokat hozzáadott só nélkül is meg tudom enni. a normál étel pocsék sótlanul).
2018. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De eddig nem volt ilyen

Ugy volt hogyha masnak pont jo volt akkor nekem sotlan

Most pedig forditva

Ez kb csütörtök óta van így

2018. júl. 2. 17:04
 5/7 anonim válasza:
0%
Nyilván szerda este vacsoránál ízlelőbimbő-rákot kaptál. Menj és vizsgáltasd ki magad gyorsan, mielőtt tovább terjed, és az egész fejedet amputálni kell.
2018. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
MERT ABBAHAGYTAD A DOHÁNYZÁST AMI TOMPÍTOTTA AZ ÍZEK ÉRZÉKELÉSÉT
2018. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az ember az egy jól kitalált szerkezet.Ízérzékelés szempontból is.Ha pl sokat izzadtál aznap,vagy a szervezeted több sót kíván,akkor sótlannak érzed az ételt,így ösztönöz a tested, hogy több sót egyél aznap.Ha van elég só benned,akkor sósabbnak érzed az ételt,így nem sózol mégjobban.És más is így működik,lehet ,hogy ő pont jó sósat evett már aznap és,neki az étel sósnak fog tünni,ezért nála nincs már plusz bevítel mert nem kivánja.Tehát minden attól függ,az ember sóháztartása épp,miként áll,aszerint érez sósságot vagy sótlanságot.
2018. júl. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!