Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki mit reggelizik otthon?

Ki mit reggelizik otthon?

Figyelt kérdés

Mikor felkelek semmi energiám nincs, bármi értelmeset elkészíteni. Már jó ideje az a megszokott rutin itthon, hogy reggelire mindig megeszem egy 5 Oreót (5 van egy kis tasiban), vagy ennek a spáros változatát (ez kevésbé édes), vagy egy darab milka cacke&chockot, vagy pár darab Győri Édes zabfalatot. Ez után iszok egy kávét. Aztán nagyjából "észheztérek" és csinálom a napi dolgokat vagy épp meek dolgozni.


Ki mit szokott enni reggelire? Jó lenne valami táplálóbb egészségesebb dolog!

Persze előfordulhat így nyáron, hogy egy barackot vagy almát eszem, de ritka.


Mondanátok pár ötletet? Az a lényeg hogy gyors és egyszerű legyen illetve nem túl drága.


30F



2018. júl. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kávé, meg pár szem keksz.


10 előtt képtelen vagyok enni.

2018. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Én általában egy szendviccsel indítok, azt teszek bele, amit épp megkívánok: sonka, száraz szalámi, májkrém, kenhető sajt, trappista sajt, zöldség (paradicsom, paprika, uborka, néha retek), stb. Teát csak ritkán iszom hozzá, mostanában rászoktam a tejeskávéra. Ha nem tudok otthon reggelizni, akkor ugyanúgy marad a szendvics, esetleg útközben veszek pogácsát vagy péksütit. Víz mindig van nálam.


Hétvégén próbálok valami mást is enni: csinálok rántottát vagy tükörtojást, gyakran eszek főtt tojást is. Vagy pirítóst, melegszendvicset. Napközben pedig többféle gyümölcsöt, ami épp van. Néha teljes kiőrlésű kekszet is, joghurtot. Ebédre pedig mindig próbálok főtt ételt enni. Nagyjából ennyi.


L/20

2018. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cseréld le a cukrosakat mondjuk zabkekszre (cukormentes, nem a Győri édesre gondolok). Esetleg előtte való este keverj be kőrözöttet és reggelire pár kekszre kend fel és kávé mellé megeszegeted. A legjobb ha előre eltervezed, h mit fogsz enni reggelire :)
2018. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én semmit nem reggelizek, számomra ez ideális, több szempontból.

A párom visz egy 1000-1200 kcal-os reggelit a munkába, változó, hogy mi. Zabkása, szénhidrátszegény süti gyümölccsel, rántotta rizzsel vagy krumplival, kenyér harcsapástétommal, sós szezámsüti (ez utóbbi ott van a szeren, csak enyhén sajtos, erősen lisztes s még így is 50-60 gramm fehérjét ad, ami reggelire akár sok is lehet).


Nálunk nem létezik pici étkezés.


Szinte bármit ehetsz reggelire, próbáld ki, mi jön be.

Feldolgozott ételt alapból nem ennék, a cukor sem szimpatikus, de amikor még reggeliztem (11-kor), akkor csak a gyümölcsöt tudtam magamba tuszkolni, ami pedig főleg cukor. De elég fontos, hogy mit kíván az ember, nem kizárólag tudományos alapokon eszünk...


Ha pici étkezés kell, jó lehet 1-2 tojás, sokaknak bejön a zabkása, de egy szelet sajt zöldségekkel vagy egy marék olajos mag is működhet, ez nagyon egyéni. Ki előző napi maradékot eszik, ki mikrós sütit, egyes elvetemültek szinte csak zsírt valamilyen formában. A te édes-szénhidrátos vonaladhoz a gyümölcsös vagy kakaós zabkása áll közel, de attól még lehet, hogy szeretsz mást is.

2018. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!