Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koplalás alatt, mit értenek?

Koplalás alatt, mit értenek?

Figyelt kérdés

Konkrétan emiatt a cikk miatt kérdezem:


[link]


Szeretném kipróbálni, de soha nem koplaltam még. Nem vagyok elhízva 174cm/71kg és férfi vagyok. Inni gondolom kell, csak víz és más semmi? Kávé belefér, vagy az se?


Köszönöm a válaszokat!


2018. júl. 21. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt,hogy nem eszel semmit, csak vizet iszol. Ez max akkor segíthet, ha épp bélrendszeri betegséged van. Egyébként értelmetlen.
2018. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cikk címében leírják, mit jelent. Ezt egyébként inkább vízböjtnek kell jnevezni, nem koplalásnak. A koplalás nekem az, ha túl keveset eszel és mindenféle negatív reakciót ad a szervezeted, hisz éhezteted. Na ez egy 24 órás böjtnél nincs, inkább pozitív hatásai vannak annak esetében, akihez ez passzol (minden egészséges ember elbírja, de nem mindenkinek jó azért).

Nekem a 24 órás böjt egy "véletlenül" előálló, természetes dolog, aminek ha van jó hatása, örülök, ha nem, az se baj, ártani nekem nem fog.


A cikk pár soros és nem mond kb. semmit. Meg sem említi a ketózis szót, pedig szerintem arra gondolnak, de ahhoz nem kell böjtölni, illetve nem mindenkinek elég 24 óra.

Böjtnél inkább az autofágiát szokták emlegetni.


Az üres kávé és tea a legtöbb böjtölőnél belefér (nálam is), persze van, aki tényleg ragaszkodik a vízhez és semmi máshoz, de szerintem az eltérés igazán nüansznyi lehet.

2018. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!