Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 50 plusz van rajtam. Hatásos...

50 plusz van rajtam. Hatásos kímélő diétát ajánlanátok? A koplalás nem megy. Valami betartható és reális kellene.

Figyelt kérdés

2018. márc. 9. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Kefir, sárgarépa, TV-paprika, alma, tonhal, ásványvíz, csirkesaláta.

Én ilyesmiken élek. Néha elcsábulok, de azért alapvetően lehet tartani.

2018. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A koplalás sose jó, örülök, hogy rájöttél. Ha fogy is vele az ember, a duplája jön vissza.


Szokták mondani, hogy bármit lehet enni, csak mértékkel. Ez részben igaz. Vagyis ha fogyni szeretnél, egyél kevesebb kalóriát (nem sokkal!!!!), mint amennyit felhasználsz, ezt ki lehet számolni különböző oldalakkal, hogy mennyi az annyi, de legalább az alap kalóriaszükségletet érdemes bevinni, ez alá ne menj. Viszont persze közben érdemes odafigyelni, hogy ez a "bármit ehetsz a kalóriakereten belül" miből áll. Ugyanis ha kalóriadeficitben van a szervezet, akkor kezdi el nyilván használni a tartalékait is. Ha viszont nincs meg a megfelelő mennyiségű fehérje bevitel, akkor az izmokat is el kezdi bontani, és ez nem jó.

Tehát kevesebbet kell enni, és ez a kevesebb is álljon olyan étkekből, amikben megvan minden, amire a szervezetnek szüksége van.

Amit én többnyire megpróbálok enni:

- szárnyas húsok (csirkemell, comb, máj stb.)

- sovány túró, sajt

- zöldségköret, salátaköret

- Fehér kenyeret abszolút nem eszek, helyette zabkásázok, gabonapelyhezek.

- a tízórait nálam nem másodreggeli, hanem tényleg csak pár falat (korpovit keksz sajttal, puffasztott rizs vagy búzaszelet sonkával)

- uzsonna szintúgy nem egy második ebéd

- kávét, teát évek óta cukor nélül iszom.


Ha valamiért nem tudom a fentieket választani, mert mondjuk kajáldában nincs olyan, vagy vendégségbe megyek, és nem főznek rám külön, akkor a bevált módszer a féladag evése.

2018. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Koplalni én se tudok, de nem is akarok és nem is kell, még 15 kiló plusszal is vígan teleehettem magam jó ételekből, utána jöttek a nehézségek (nem tudok keveset enni, van, akinek könnyebb, nekidurálja magát és jóllakottan lefogy. másnak sok trükk és türelem kell). Egyszerűen életmódot váltottam s máris tudtam jóval kevesebbet enni, ráadásul jobban is éreztem magam. Én szénhidrátcsökkentett paleoszerűséget nyomtam, de van, akinek teljesen más kell. Ez a nehéz a tanáccsal, ami nekem bevált, az téged kikészíthet... Kevés dolog van, ami mindenkire igaz. Nyilván tápanyagdús, laktató, jó ételeket egyél. Könnyít, ha mozogsz (némi séta is jobb, mint a semmi, én igazából egész életemben leginkább csak gyalogoltam, bár a fogyásomkor kb. semmit, ami nem jó, de szerencsétlenül jött ki, no).

Ha látsz az étrendedben hibákat, javítsd ki őket. Ha a problémás ételt nem tudod vagy akarod elhagyni, ritkítsd, csökkents a mennyiséget...

2018. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rajtam csak harminc kiló felesleges szalonna volt. Három év alatt lement úgy, hogy betartottam a napi 1200kcal bevitelt, mellette persze munka, stb..

hát mit mondjak? nagyon nehéz..az első naptól kezdve nem szabad enni édességet, tésztákat, alkoholos itakokat, cukros üdítőket.


az ideális súlyom évekig tartottam, de az elmúlt tél óta feljött tíz kiló..

pár napja kezdtem el böjtölni, csak édesítős teát iszom, és egy nap egyszer eszem sovány húst, vagy halat, nyers uborkával, paraicsommal, paprikával, jégsalátával..a gyári öntet nem jó, mert az is hizlal..


ma már csak 7 volt a cukrom, vissza kell vinnem 5 alá. ehhez kell leadnom legalább hat kilót.


még mindig jobb így szenvedni, mint nagy hassal, erős túlsúllyal, betegen...


Hogy az ötven kilótól hogy lehet megszabadulni éhezés nélkül? először is, ha heti fél kilótól meg tudsz szabadulni, akkor az két év(110 hét=50 kiló)


ehhez elhatározás, akarat, és mások biztatása kell..

...na meg egy digitális mérleg, és egy szabó mérőszalag..ez a kettő fog erőt adni.


sok sikert!


(ha gyenge vagy, és marad az ötven+, akkor nem biztos, hogy érdekelni fog a nyugdíj.)

2018. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!