Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Par hete kezdtem el fogyasztan...

Par hete kezdtem el fogyasztani napi 2x protein shaket. Utana mindig iszonyu szomjas vagyok eleg sokaig, pedig iszom. Vajon ez mitol lehet? Mas is nagyon szomjas a protein shake utan?

Figyelt kérdés

2018. júl. 22. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Netán mert természetellenesen magas koncentrációban viszed be a fehérjét. A szomjúságérzet főleg akkor jelentkezhet, ha állati fehérjét fogyasztasz.

A fehérje szintézise során nitrogén keletkezik a szervezetben, mely ellen vízelvonással védekezik a tested. Tehát ha egyszerre viszel be igen nagy mennyiségű fehérjét, túl sok nitrogént termel a szervezeted, és annál több vizet von el, tehát iszonyatosan szomjas leszel.

A gyakori vizelés is ennek egy tünete lehet.


Javaslom egyrészt a növényi fehérjére való átállást, másrészt azt, hogy próbáld meg mesterséges porok helyett természetes forrásból bevinni a fehérjét. A természetes szintézisnek sokkal jobbat tesz, ha a többi szükséges tápanyaggal együtt viszed be az aminosavakat.

2018. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha rám hallgatsz, nem állsz át növényi fehérjére. Minden igaz abból amit az egyes írt, de növényit (szója), azt ne. Inkább igyál több vizet, vagy egyszerűen állj le róla, mert a növényinél az is jobb. Én azt mondom inkább szomjazás, mint génmódósított szójaszármazék.
2018. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, növényiből sem csak szója van bár az is kifejezetten egészséges. Pozitív hatása van a hormonháztartásra az állati hormonos fehérjékkel ellentétben.

Ott a sárgaborsófehérje vagy a tönkölyfehérje is. De a gyulladáskeltő hormonos kazeinnél minden jobb.

2018. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe nagyjából majdnem minden testépítő cikket a neten, magazinokban. Benne van, hogy közel nincs olyan jó, mint a tejsavó. Szerintem ha annyira egészséges lenne többen tolnák mint a tejsavót.
2018. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem olvasok bulvárcikkeket meg buta testépítőmagazinokat de kutatásokat annál inkább. A tejsavó hormonokkal teli és rákkeltő, kifejezetten a mell, méh, here és prosztatarák kockázatát emeli meg nagyon.
2018. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!