Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másképpen eszek, más dolgokat...

Másképpen eszek, más dolgokat eszek. (Kifejtem) Milyen irányba hat ki ez a szervezetemre?

Figyelt kérdés

Szóval júniústól dolgozom és azóta eszek reggel 6kor egy tányér müzlit+kávé. Utána 11-12 óra fele eszek 2 zsemlét. Napközben iszok. Majd négy órakor ebédelek. Általában ennyi, de este még néha eszek. Nem nassolok.

Eddig napi szinten szinte minden 3. órába ettem és nem tudom ez a változás mennyire hat ki rám.

Milyen irányba hat ki rám ez a változás?

Nem terveztem fogyást, de már 3 kilót fogytam.

Viszont refluxos is vagyok, ha ez számít - és ez az étrend változás nem tudom jó-e neki/nekem, vagy rossz.

Kérlek osszátok meg tapasztalataitokat!

Köszönöm!



2018. júl. 23. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Az étrendedről szinte semmit nem írtál, az OK, hogy ebédig nem eszel valamirevaló fehérjét, zsírt és zöldséget sem, de mi van utána?

Mivel nem tudom, mit és mennyit eszel, nem tudok válaszolni.

Az, hogy 3-4-szer vagy 3 óránként eszel, alapesetben semmit nem számít, persze aki 3 óránként halálosan éhes lesz, mennyiségtől függetlenül, az utálná a ritkább evést, ahogy az is, aki egyszerre csak parányit tud lenni. De alaőpvetően az összmennyiség számít, nem az, hogy azt 2 vagy 6 adagban viszed be. Ahogy neked jó s ahogy a körülményeid engedik, céljaid követelik... Nálad nincs is olyan nagy változás, bár mivel fogytál, kalóriában azért van.


Én egy időben 5-ször ettem, de alapvetően 2-3-szor szoktam, néha egyszer. Nekem szinte teljesen mindegy, a bevitelem is hasonló, bár 1 étkezésnél azért már kicsit csökkenhet a kalóriamennyiség. Viszont mindig a számomra fontos órákban ettem s megfelelő adagokat. Sokkal kisebb változások is megviselnének, ha azok szembemennének azzal, ami nekem jó. Rólad nincs tudásom, neked kell érezned, hogy kényelmetlen, rossz-e neked így.

2018. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!