Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet kibirni azt hogy...

Hogy lehet kibirni azt hogy egy nap csak egyszer eszik valaki?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk későn kel, akkor iszik egy kávét és ez kitart ebédig, ami szintén kicsit később van, akkor jól bekajál, és lefekvésig nem eszik mást.
2018. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam előfordul:( reggel nem vagyok éhes. Délben relatíve sokat eszem (mivel nem reggeliztem ez csak nekem sok, más jóval többet eszik), feszül a gyomrom tőle. Emiatt álmos, leszek, nem lesz jó a hangulatom. Így este néha már nincs kedvem enni. Aggódom amúgy, hogy gondot okoz majd. Ja és sok mindent csinálok napközben, tehát az evést kicsit időrablónak érzem. És glutenérzékeny vagyok, eleve nem oldom meg olyan könnyen a kajálást. Kotyvasztott bolti peksutiket nem szeretem. Főzni meg külön magamnak.. hát...
2018. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
A mostani hőség és az április közepe óta tartó forróság miatt .Vízre van főként igény nem hőre zsírra fehérjére .
2018. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha születsz rá :D De legalábbis az időszakos böjtre. Nálam ez volt. Mindig is jóllakottam ébredtem és utáltam a reggelit, mert attól csak éhes és enervált lettem órákon belül. El is hagytam, amint lehetett. Eleve nem vagyok reggeli típus.


Nos, 2-3-ig pompásan jóllakott szoktam lenni alapból. S ha elég rendes az ebédem, akkor simán összehozhatja a 23 órás jóllakottságot (nagyon alapos kell, hogy ne is akarjak enni, nem vagyok jó a kísértéseknek ellenállásban, nem is értem, mire lenne jó az. ha éhes vagyok vagy kedvem támad enni, eszem).


De erre tényleg születni kell, hogy mindenféle áldozat és éhség nélkül menjen. Eleve van, aki nem tud még 1500-2000 kcalt sem enni egyszerre (bevallom, napi egy étkezéskor nekem se mindig megy, de 2-3 étkezésnél tudok ekkorát enni egyszerre, persze inkább csak egyszer egy nap, de adott esetben kétszer is. logika sehol, de ez már csak ilyen, nemcsak én tapasztaltam, hogy egy étkezéssel nehezebb eleget enni, többel pedig nem tudok fogyni, annyit eszem). De főleg az étkezések kihagyása okoz éhséget sokaknak, bár egy idő után meg szokták szokni. De addig rossz lehet, én ezt nem csinálnám. Éhség esetén enni kell, szerintem.


Vannak (persze kevesen), akik 2 naponta esznek egyszer. Az már nekem nem szimpatikus, az nagyon ritka (félteném az izmaimat, szerintem joggal) és szerintem a többség szereti, ha hasonlóak a napjai. Plusz 2 napi étel egyszerre már megterhelő szinte bárkinek, ebben biztos vagyok.

2018. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy a döntő többség csak vacsorázik. Én ugye kései ebédelek, mert nekem akkor már ennem kell, vacsoráig kiéheznék és túlenném magam és nem is élvezném.

De sokaknak könnyebb estig nem enni, úgyis dolgoznak, ideoda mennek - este pedig szocializáció, családi vacsora, otthoni nyugalom... Belaknak és jót alszanak, főleg azok, akiknek jól megy az alvás teletömött hassal, vannak ilyenek. Mások tartanak előtte egy pár órás szünetet.


Nekem az ebéd azért ideális, mert az alvás "jóllakat". Mindig jóllakottabb vagyok ébredéskor, mint lefekvéskor.


Van, aki az egyetlen étkezését reggel tartja, ha ez ritka is. Kinek mi a fontos, ugye.

2018. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azokat nem értem, aki az ebéd helyett hétköznap valami felvágottakat nyammognak kenyérrel, esetleg valami konzerv vagy ilyesmi. De minden áldott nap. Akkor is ha simán lenne lehetősége kajálni. (Illetve van is mindenkinek, hiszen lehet hozatni végső esetben)
2018. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gabesz147 ***** válasza:

Én simán kibírom, ha úgy jön ki a lépés, és gyümölcsnapokat is szoktam tartani.

Ha direkt akarod "kibírni", sok vízzel pótolható a kaja, de a teljes koplalást mellőzd.

2018. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a teljes iskolás éveim alatt, napi egyszer ettem. Reggel rosszul voltam, nem bírtam, kihánytam. Ebédelni esélyem nem volt, vacsora zabálás volt belőle mindig.(Délutáni különórák, szakkörök. Reggel 7-töl 18ig vagy 20ig...)

Cserébe a szervezetem meghülyült és csak raktároz, raktároz és hízok...

Ki lehet bírni, meg lehet szokni, de nem jó, nem egészséges. Nem tudod az optimális mértéket se tartani, mert éhes vagy. Muszáj valami reggel, hogy beinduljon az emésztés, és ne azt érezzem, hogy lélegezni sincs energiám, de rohannom kell valahova, mert muszáj.

2018. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!