Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem hagynak békén a szüleim,...

Nem hagynak békén a szüleim, hogy "anorexiás" vagyok. Szerintetek ez tényleg durva, vagy csak eltúlozzák?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 50 kiló és 167 cm. Soha az életben nem voltam több 51 kilónál, viszont mindig annyit eszek, amennyi jól esik. Tehát nekem nem az a lényeg, hogy legyek egy csontváz meg nádszál vékony, egyszerűen ennyit tudok megenni. A szüleim ezt nem képesek elhinni, azt hiszik, hogy hülye vagyok és szándékosan éheztetem magam. Folyamatosan azt figyelik, hogy mennyit eszem, és hiába mondom, hogy ennyit tudok, és kész, ne akarják már, hogy rosszul legyek.

Oké, azt elismerem, hogy vékony vagyok, de egyáltalán nem az az anorexiás kategória..

Tényleg nem normális, hogy ennyi a testsúlyom? És ha szerintetek normális, hogyan értessem meg velük, hogy egyszerűen ilyen vagyok és kész?


2018. aug. 4. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális szerintem is. Én is arányaiban ilyen vagyok.

Ha nem fogyókúrázol, eszel rendesen, akkor mégis mitől lehetnél anorexiás? :)

Engem is piszkáltak sokat. De megszoktam, már nem foglalkozom velük.

2018. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
A szüleid túlsúlyosak, ebben biztos vagyok.
2018. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eszel rendesen, nincs testképzavarod s nem fogysz, nem igazán érthető a gondolkodásuk. Az se szép, hogy nem hiszik el, hogy nem éhezteted magad (de akkor fogynál, rosszul néznél ki meg minden)...

Nem hinném, hogy sokat tehetsz, nyilván mondtad, hogy ilyen vagy, láthatják is... Részvétem, vannak ilyen makacs, értetlen emberek, akik nem fogják fel, hogy nem mindenki eszik sokat s van, aki egészséges vékonyan is.

2018. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a megerősítést, szerintem sincs közöm sem egy anorexiás emberhez. Egyébként egyikük sem túlsúlyos, sőt.. Nem értem őket, tényleg.
2018. aug. 4. 23:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Az "annyit eszek, amennyi jól esik" elég viszonylagos, lehet napi 2 db alma meg salátalevelek vagy 2000 kcal-nak megfelelő vegyes étrend is. Ha előbbihez állsz közelebb (és rosszul leszel, ha többet eszel), akkor talán van okuk aggódni. Ha nem is anorexia, lehet valamilyen emésztési probléma is a háttérben, amit érdemes lenne kivizsgáltatni.

Ha nem csökken a súlyod, mindenfélét eszel és alapvetően egészséges vagy, akkor nincs igazuk. Én is vékony voltam gyerekként és tinédzserként is, gimiben 48 kg a 163 cm-hez, de én egész pizzákat ettem akkoriban, meg egész tábla csokikat, úgyhogy nem mondhatták, hogy fogyókúrázom :) Aggódás persze nálunk is volt, hogy milyen vékony vagyok, ami amúgy annyira nem volt meglepő, mert elég sokat mozogtam.

2018. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!

Detto ugyanez a helyzet... 19 leszek 168 kg 45-50 között mozog attól függően mennyit eszek és anya csak tömné belém a sok húst :/ pedig nekem ilyen alakom van sajnos

2018. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!