Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészsegtelen/rossz ha sok...

Az egészsegtelen/rossz ha sok édeset eszem egy nap? De cukor nélkül. Mondjuk reggelire gyümölcs, ebéd mákos tészta nyírfacukorral, vacsora lekvaros kenyér. Vagy az baj ha csak a vacsira sos?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire kívánod az édeset, akkor lehet, hogy energiahiányod van. A cukor gyorsan elnyomja az energiahiányt, de az nem jelenti, hogy hosszú távon is jó lenne. Egyébként pl. reggelre ehetnél sósat is, utána pedig a gyümölcs, ebédre meg levest.
2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 audrey89 ***** válasza:
44%
Önmagában nem a cukorral van a baj, hanem a sok szénhidráttal. Erre kell figyelni.
2018. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Alapból nem hinném, hogy gond lenne, de ha kényszeresen kívánod az édeset, az nem jó. Én is nagyon édesszájú vagyok, minden étkezésre eszem 1-2-3 édességet, de azért a sós ételem a több s így is lejjebb akarok szokni az édességről, mert érezhetően csak ördögi körbe akar kergetni az édesvágy. Ha azért eszem édességet, hogy egyek valamit vagy csökkentsem a szénhidrátbevitelemet (bár ma már sósan is tudok kevés ch-t enni), akkor nem zavar.


Nekem a te menüd túl kiegyensúlyozatlanul édes, de ez nem jelenti azt, hogy egészségileg nem jó. Ha a tápanyagbeviteled rendben van s nem zavar be másba sem a sok édesség, hozzáadott cukrot pedig nem eszel, jól érzed magad így, akkor szerintem OK.


Azért a fentiek mellé kéne még egy csomó zöldség és fehérje is, a mákon kívül jobbára szénhidrát ez...

2018. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!