Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi van a búzalisztben, ami...

Mi van a búzalisztben, ami hiányozhat a szervezetnek?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok a búzalisztre /nem gluténérzékeny, allergiás/, ezért csak ritkán és keveset ehetek lisztes élelmiszert. Viszont időnként rámjön, hogy valamit nagyon ennék, valami lisztből készültet. Tészta, pizza, süti, hamburger, mindegy, de sorra csak lisztből készültek jutnak ilyenkor eszembe. Ezért gondolom, hogy a szervezetemnek hiányzik valami belőle.

2018. aug. 12. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Maga a szénhidrát, mivel az az elsődleges energiaforrás a szervezetnek
2018. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindent be lehet vinni másból... Én csak szeretem a jóféle lisztes dolgokat, ha hiányzik, ezért (de évekig éltem glutén nélkül gond nélkül), viszont az lehet, hogy bizonyos tápanyagot főleg lisztből viszel be, ki tudja? Másból is be lehetne, de nem teszed. Nekem is van egy mikrotápanyag, amit gabona nélkül általában túl kis mennyiségben viszek be.


A szénhidrát akkor játszhat, ha 1. kevés szénhidrátot eszel liszt nélkül és 2. jelentősebb mennyiségű szénhidráttal érzed magad jól. Amúgy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a működésünkhöz nem kell ennünk. Egy egészséges ember szinte semennyivel is megvan (nullára nem lehet csökkenteni, annyira kb. mindenben van), de ez nem jelenti azt, hogy jól is érzi magát úgy.

2018. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De próbálj ki másféle liszteket, rizs-, árpa-, kukorica-, köles- stb. A neten sok recept van.
2018. aug. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!