Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha cukormentes üdítőt iszom,...

Ha cukormentes üdítőt iszom, az hat a cukorszintemre?

Figyelt kérdés

Butaságnak hathat a kérdés, ugyanakkor...

A cukormentes "zero" üdítők és ízesített vizek kalóriamentesek (típustól függően 1-3 kalória jut egy pohárra), cukor nincs bennük, csak édesítőszer. A paraszti logika egyik felével tehát nyugodtan iszom ilyet, mert nincs hatással a vércukorszintre, nem cukor. (Most tekintsünk el az édesítőszerek egyéb káros hatásaitól.)

Viszont ugye ettől még az üdítő édes "becsapom" vele az agyam, ugyanazt a hatást érem el, mint a normál cukros löttyökkel. Csökken az éhségérzet, jobban itatja magát, mint a víz, stb stb. Viszont ha az agyam/gyomrom/szervezetem úgy viselkedik, mintha cukros löttyöt innék... nos... akkor a vércukrom nem viselkedik úgy? Mert itt meg a paraszti logika másik fele azt mondaná, hogy ez is ugyanolyan, nincs különbség.


Melyik az igazság a kettőből? Mondjuk tételezzük fel az elméleti szitut, hogy reggel megy az ember vérvételre. Ha előtte ilyen löttyöt iszik víz helyett (vagy előző este), az meglátszik az értékeken?



2018. aug. 21. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vérvételen meg, főleg, ha terhelésesre mész, mert ott pont a cukorszintet firtatják.
2018. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tapasztalatom szerint igen. Édesapám vizsgálatra ment, melyen megmérték a cukrát is, és több volt, mint amikor nem eszik-iszik. Pedig csak egy cukormentes üdítőt ivott előtte (nem rostosat, mert azt nem szereti, tehát kóla, Fanta vagy Sprite lehetett, mert azokat igen).
2018. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2 válaszoló vagyok: kóla volt!
2018. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy igen, megemeli az édesítőszeres üdítő is a vércukorszintet.


Mivel az ún. bétasejtek aktiválódásához, melyek a vérbe az inzulint bocsátják ki, már csupán az édes íz érzékelése is elég.

2018. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pont ezzel a biológiai háttérrel nem voltam tisztában. :)
2018. aug. 21. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azt nem értem, h akinek ilyen problémája van az miért nem CSAK VIZET iszik? A cukormentes vackokkal csak több kárt csináltok magatokban mint hasznot!
2018. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 A kérdés elméleti volt, nem vagyok cukorbeteg, pusztán érdekelt a dolog háttere.


Egyébként személy szerint azért nem iszom "csak vizet", mert azt elfelejtek inni. Egy ízesített ásványvíz azért akkora kárt nem csinál szerintem, de mivel van íze, az fogy "magától", nem kell erőlködnöm az ivással. Még mindig kisebb kárt csinálok ezzel, hogy így legalább a másfél-két litert megiszom, mintha ultraegészségesen mentes vízen élek, és nem fogy a fél liter se. Merthogy nem vagyok szomjas (max este jut eszembe, hogy megint nem ittam), a tudatos odafigyelés az egy-egy kortyig tejed max munka mellett.

Szívem szerint friss narancslén élnék, de az nagy mennyiségnél legalább olyan káros, mintha kólát döntenék magamba, úgyhogy arról leszoktam. :)

2018. aug. 22. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Szokás kérdése és kifejezetten rossz szokás az ízesített ásványvizek is. Azért nem feledkezel el az ízesítettől mert a benne lévő cukor folyamatosan ingerel, szomjúságot okoz de ez egy mókuskerék és közben tömöd magadba a temérdek cukrot. Én sem azért iszok vizet, mert annyira finom, hanem MERT KELL, mert a szervezet erre van felépülve és nem a cukros löttyökre. És ez szokás kérdése.


[link]


Olvasgass! :)

2018. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!