Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sok vitamint szedek, lehet...

Ha sok vitamint szedek, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, vese, máj, egyéb szerv. karosodhat-e, van e valami adalék anyag a vitaminokban ami esetleg lerakodhat? Mire figyeljek? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de néha át suhan az agyamon :)
2018. aug. 26. 05:05
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Lehet. Sok!
2018. aug. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, némely túladagolt vitamin okozhat szervi károsodást. Csak olyan vitamint szedj, amiből hiányod van.
2018. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Vesekövet okozhat.
2018. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vesekövet a C vitamin túladagolás okozhat, a többi vitamin túladagolása egyéb más szerveket is megbetegíthet.
2018. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
35%
Vesekövet a kevés folyadékot ivó emberek kapnak! Olvassátok! Rátok fêr! Önjelölt orvosok! A kecske arányosan 12- 14000mg C vitamint termel! Tehát minden kecske tele van vesekővel.
2018. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Géniuszok!!! Olvassatok!!!
2018. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A C-vitamint pont átkozottul nehéz túladagolni, mivel vízben oldódó és kiürül, de a zsírban oldódókat és sok ásványi anyagot lehet. Nézz utána, ha valamit nagyobb mennyiségben szedsz. Én magam inkább csak azt szedem, amiből hiányos az aktuális étrendem (de igyekszem mindent bevinni ételből, amit kell).
2018. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 26. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!