Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi húst, halat kell enni...

Mennyi húst, halat kell enni egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálok rákeresni neten, hogy mennyi halat, húst, tojást érdemes enni egy héten(Tudom, a hal is hús). Azért lennék rá kíváncsi, mert például a legtovább élő népek (Okinawa, Japán, Svédek egyéb) jellemzően elég kevés szárazföldi állatot esznek és több halat illetve tojást. Viszont arról nem találtam infót, hogy ez a mennyiség a valóságban mennyi lehet.

Ebédre és vacsorára is esznek valami húst? Vagy csak naponta egyszer elég lehet? Vagy heti 3-4 alkalom?

Szeretném leszorítani a húsfogyasztást, szóval ezért érdekelne, hogy mennyi az ajánlott. + tojás is érdekelne, tejterméket nem fogyasztok.

Milyen mennyiségű és fajtájú állati terméket lehetne enni vajon reggeli-ebéd-vacsorára lebontva?

Köszönöm szépen! <3



2018. aug. 26. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ajanlas helyett a sajat testedre es igenyeidre szabd a fogyasztasod. Ha elvek miatt minimalizalod a fogyasztast, viszont a szervezeted szuksegli, azzal sem vagy elorebb! Ezt erezni fogod, csak figyelj oda magadra. :)
2018. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igazból nem nagyon eszek semmit, le vagyok fogyva és nem tudok mihez viszonyítani, mert elég rég ettem húst, meg úgy bármi értelmeset. Illetve most sem kívánok semmi ételt. Szóval ilyen okokból érdekelne, hogy legyen min elindulni, mi lenne a normális/egészséges :D. De, azért köszönöm, remélem eljutok oda is, hogy már fejből megy :)
2018. aug. 27. 01:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Én pl semmi húst nem eszek, mert nem bírja a gyomrom... hányingert okoz már cirka 15 éve...


Mégsincsen problémám, a vérképem 100%, fitt, egészséges vagyok.

2018. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semennyi nem kell. Én mostanság elég gyakran eszem húst, havi néhány dekát (jobbára halat), de amikor vega voltam, akkor sem volt semmi, természetesen... Mindent beviszek, amit kell, akkor miért kéne hús? Az csak egészségtelen és kellemetlen lenne számomra, nem olyan egyszerű ám, hogy ha eszel ennyi s ennyi húst, az jó.


A tojással kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint heti 3 is sok, sokunk szerint napi 10-20 is OK lehet. Nekem 10 már sok, mert akkor elszállok a fehérjével, de van, akinek belefér. Az embert azt hinné, hogy a rég megdőlt koleszterinmítosz már nem kísért, de azt teszi. Nyilván aki nem egészséges, annak más, van tojásallergia is, a tojás nem szabad, hogy elvegye a helyet mástól, hiába jó étel, minden nincs meg benne...


Ha a maximum érdekel, nos, van, aki jóformán vagy ténylegesen csak húson él és ezt egészségesnek tartja. Nyilván ehhez zsíros hús kell, mert a túlzott fehérjebevitel egészségtelen. OK, ez azért extrém és nem tuti, hogy tényleg jó bárkinek is, mindenesetre a tartósan így élők rámutatnak, hogy alacsony egészséges felső határban nem kell hinni a húst nézve. Bár a húsok minősége is számít, komplikálva a dolgokat.


Az ajánlások furák, hisz tejtermékből is rengeteget szoktak ajánlani, pedig azokra sincs szükség...

2018. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Étrend és egyéni adottságok kérdése.

Természetesen nem KELL enni húst vagy halat, ha a bennük lévő tápanyagokat be tudod vinni másból.

Az első fontos szempont az, hogy mennyi fehérjére van szükséged, és milyen ételekből viszed be azt. Fehérjéből testsúlykilogrammonként 0,8-1,5 grammot szoktak javasolni. Alá nem jó menni, mert fehérjehiányod lesz. Sokkal fölé pedig nem érdemes menni, mert a felesleget a szervezeted nem fehérjeként, hanem energiaforrásként fogja hasznosítani, aminek hosszabb távon lehetnek hátrányai.

Keress egy kalóriaszámlálós oldalt (én a cronometert használtam, de vannak magyar oldalak is) és használd egy ideig. Ha mindent beírsz, amit eszel, látni fogod, mennyi fehérjét vittél be. Ehhez képest ehetsz több vagy kevesebb húst, vagy más fehérjedús ételt.

A halfogyasztásnak vannak előnyei és hátrányai (hasznos zsírsavak, könnyen emészthető fehérje kontra modern szennyezőanyagok), érdemes a minőségre odafigyelni. Én hetente egyszer szoktam enni általában, de van, hogy ritkábban. Viszont szedek halolajat.

A tojás egy nagyon hasznos étel, felnőtteknek legalább napi 2-4 db-ot ajánlanak a kolinbevitel megfelelő biztosítására, én kb. ennyit eszek. Érdemes házit venni, megbízható helyről.

Az, hogy napi szinten hogyan osztod be ezeket étkezésenként, egyéni szokás és ízlés kérdése, igazából mindegy. Ha húst eszel, érdemes hozzá nyers zöldségeket (is) fogyasztani, mert C-vitaminnal együtt a vas jobban hasznosul.

2018. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsónak, nagyon köszönöm! :)
2018. aug. 28. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!