Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 3 műszakban dolgozom ezena...

3 műszakban dolgozom ezena héten délelöttös vagyok. Ha este eszek vacsorát reggelre mikor felkelel megint farkas éhes vagyok, de ha nincs étvágyam este és elmarad a vacsi akkor reggel sem vagyok eggyáltalán éhes, mért?

Figyelt kérdés

Többször is tapasztaltam már ha jól lakok este akkor reggelre megint nagyon éhes vagyok,de ha nem eszek vacsorát mert nem vagyok éhes akkor reggel sem vagyok az általában

Mi lehet ennek az oka?


2018. aug. 9. 05:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a finomított szénhidrátok (cukor, liszt) okoznak ilyet. Ha este minimális szénhidrátot eszem (azt is leginkább zöldségek formájában) és valami fehérjedúsabb vacsorát, reggel elég sokáig nem éhezem meg. Ha este megeszek egy cukros sütit vagy fél tábla csokit (ilyen már ritkán van), másnap kora reggel már marja a gyomorsav a gyomromat, és meg tudnék enni egy lovat :)
2018. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van ilyen. A vacsora nem gond, de ha nagyon-nagyon későn eszem pluszban, akkor megéhezem délelőtt, míg ha kései ebéd vagy korai vacsora az utolsó étkezésem, akkor másnap délután 3-ig jóllakott vagyok, még deficitben is (ha a kalória azért nem kevés, szóval mozgással jön ki egy rendes deficit).

A reggelitől világéletemben csak éhes lettem hamar...

Kicsit illogikus, de ha a szervezetünk így működik...

Nem jöttem rá, miért van ezt. Azt tudom, hogy evés után sok órával már nehezen éhezem meg, akkor a szervezetem beáll böjt üzemmódra s ezt nagyon sokáig fenn tudja tartani, főleg egy alapos étkezés után. Evés után néhány óráig még megvan a veszélye, hogy kicsit megéhezem és sokat eszem. S akkor újra indul ez a néhány órás számláló. De ha elmúlik ez az időszak, akkor jó vagyok, az alvás pedig egy külön dolog, attól mindig jóllakottabb leszek, csuda tudja, miért. Talán mert az evés és az álmosság nálam nem jön össze, rendesen fel kell ébrednem, hogy enni tudjak (nem vagyok reggeli típus).

2018. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!