Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kalóriát kéne "fogyaszt...

Macko_Sajt kérdése:

Mennyi kalóriát kéne "fogyasztanom" hogy tudjak fogyni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, most a nyáron kezdtem el "edzegetni", heti 3 alkalommal jó sok kardió, kevesebb 'gyúrás', ugyanis az elsődleges cél a fogyás. Étrendet teljesen cseréltem, egézségesen táplálkozok (szerintem), reggeli max 2 kis szelet kenyér, ebédre a köret csak saláta stb.

Azonban a kalóriákat nem nagyon számolgatom, nem tudom mibe mennyi van (nyilván amire rá van írva az oké :D) Szóval 178cm vagyok, és 91kg, de nyár elején még 99kg voltam na mondom nem leszek mázsás súlyba az biztos... és azóta élek így.. és végülis azt kérdezném hogy akinek így van tapasztalata vagy jártas a dolgokba az meg tudná mondani hogy kb hány kalóriát kéne 'ennem' naponta?



#fogyás #étrend #kalória #fakeretesablak
2018. aug. 31. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Írd be hogy BMI kalkulátor keresőbe, a segítségével megkapod, hogy mennyit ehetsz egy nap.

Én nem vagyok szakértő, én se tudtam mit és mennyit kéne ennem, miben mennyi kalória van, nekem a kaloriabazis.hu segített.

Ha ezt használod, beállíthatod magadnak a napi kalóriafogyasztást-az előbb említett BMI kalkulátor segítségével.

Nekem úgy néz ki nem eszel elég fehérjét (húst pl), amit eszel az pedig többnyire szénhidrát. Az oldal ebben is segít, figyelmeztet hogy miből ettél sokat, és miből keveset.

Arra vigyázz hogy úgy állítsd be a célt hogy hetente ne fogyj egyszerre túl sokat, mert az nem egészséges, valamint a szervezeted azt fogja hinni hogy éhezel, ezért automatikusan lerakódik amit megeszel, vagyis hízol. Amennyiben meg tényleg nagyon gyorsan lefogysz, amilyen gyorsan lement, olyan gyorsan jön fel, mihelyt picit többet eszel.

Szerintem az 1 kg/hét ideális.

2018. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kevesebbet, mint amit elhasználsz. Nincs ember, aki megmondja neked, hogy a napi kalóriaigényed 2600 vagy 4200 kcal, ez nagyon egyéni s a tippelés is sokszáz kcalt tévedhet. Mivel sokat mozogsz, fiú vagy, nem alacsony és nehéz is, azért remélhetőleg 3000 kcal fölötti a kalóriaigényed, de ezt tényleg nem lehet tudni.


Egyébként ugyanannyit kell gyúrni, mint máskor (nem olyan sok az, heti 3x1,5-2 óra max), a több kardió persze jó.

2018. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1


Igen, igaz a húst nem írtam bele a mondandómba, így is hosszúra nyúlt, viszont nyilván a kenyeret nem magába eszem hanem sonkával, a salátát úgy értettem hogy a rizs, krumpli, stb. köreteket lecseréltem salátára, mellette bemegy ebédre 2 csirkemell tehát szerintem a hússal annyira nincs gond.

Egyébként az oldal amit írtál tök jó használni fogom köszi :D

Ja és ha azt mondod hogy 1kg/hét akkor annyira nem nyúlhattam mellé, hiszen június végén kezdtem most meg augusztus vége van, az 8 hét, én meg 8 kilót fogytam szóval akkor nem is olyan gáz :D

2018. aug. 31. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!