Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sosincs étvágyam, nem érzem...

Sosincs étvágyam, nem érzem azt se hogy éhes lennék. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

1hónapja sosincs étvágyam, nem érzem hogy éhes lennék. Ha nem szólnak rám a körülöttem lévők, fel se tűnik hogy pl. 2napja semmit nem ettem.

Azelőtt se voltam nagy étvágyú, napi 1x ettem (ez már 1,5 éve így ment ezelőtt) mert akkor se ment több, de már a napi egy étkezést se tudom megtartani.

Ha ez számít 17 éves lány vagyok, 161centi magas és 46kiló.



2018. szept. 1. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvos tud neked írni fel étvágyfokozó tablettát, én is úgy voltam mint te, 2-3 hét után már dupla adagot szedtem az ebédből :)
2018. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem lenne gond, csak egyél rendesen. Hallottam már ilyen emberekről. Én is éltem már éhség és étvágy nélkül, semmi nem történt, még csak nem is fogytam, pedig jó lett volna :). Enni kell.


Viszont te vékony vagy, valószínűleg nem viszel be elég tápanyagot (nemcsak a kalóriát nézve), ami már egészségügyi problémákat okoz. Valahogy meg kéne oldani a dolgot, magadtól (jobban odafigyelve a megfelelő táplálkozásra) vagy segítséggel.

Nyilván nem fontos számodra az evés, ezért vagy képes napokra elfeledkezni róla, de ez nagy baj, ételre szükséged van. Ügyelj jobban az egészségedre.

Egyeseknek hatnak bizonyos vitaminok, de a legjobb lenne valami szakembert keresni, az is lehet, hogy valami bajod van, azt sem ártana kideríteni, vannak-e különféle tápanyaghiányaid, amire fókuszálni kéne a táplálkozásodban... Szedsz kiegészítőket, ha már nem eszel rendesen? Nyilván az nem megoldás, de valamicskét enyhíthet a problémákon s jó esetben az étvágyadnak is jót tesz.


Hogy a csudába nem tudsz napi egyszer sem enni? Ez már nagyon extrém szint... Ha nem eszel, infúzió lesz a vége, jó esetben...

2018. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálatok a családban nincsenek közös étkezések? Reggeli-ebéd-vacsora, de ha reggel és délben nem is az eltérő időbeosztás miatt, de legalább együtt vacsorázni, hétvégente pedig mind a háromszor? Anyukád nem rak ki neked reggelit, nem mondja, hogy egyél? Nem gondoskodik az ebédedről?
2018. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!