Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lesz bajom napi 8 liter víz...

Lesz bajom napi 8 liter víz elfogyasztásától?

Figyelt kérdés
Egyik nap 8,5 litert ittam, de 6-8 liter simán lecsúszik. 78-79 kg és 178 cm vagyok, ha ez számít. Heti 3-4 alkalommal járok konditerembe. Ülő életvitelt folytatok.

2018. szept. 3. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olvass utána a vízmérgezésnek.
2018. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha beosztod és órák alatt iszod meg, kicsi az esélye a vízmérgezésnek. Abba bele lehet halni, és érezheted a tüneteit is a közérzet romlásával, ha túlzásba esel. Ha nem viszed ennyire túlzásba, legfeljebb többet jársz vizelni. Nyáron, hőségben eleve nagyobb a vízveszteség mértéke amit pótolni kell.
2018. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet bajod tőle,felborulhat az elektrolit háztartásod.Akkor olyan rosszul leszel,hogy a mentő visz el.A cukrodat szoktad ellenőrizni?
2018. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre tolsz be litereket, akkor igen, egyébként nem biztos, hogy gond lesz, neked kéne érezned. Vannak szomjasabb fajta emberek, nekem sokszor 4 liter a mozgás s meleg nélküli vízbevitelem, nem egyenletesen elosztva (a nagyobb részét este s éjjel iszom) s nálad sokkal kisebb vagyok, én bizonyosan a közelében sem vagyok a vízmérgezésnek. De egy szinten túl már tényleg megváltoznak a folyadékaid és az komoly gond. Hogy a napi veszélyes vízfogyasztás mennyi, azt nem tudom, de kétlem, hogy rendesen elosztott, panaszokat nem okozó 8 liter egy ekkora embernek káros lenne. Egyszerre 6 liter a halálos adag egy átlagos embernek, azt tudom.
2018. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Én sörből szoktam ennyit, néha ennek a dupláját betolni, mégse lett semmi bajom. Ezt úgy értsd, hogy évekig!
2018. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem éppen egészséges ha folyton szomjúságérzeted van és ennyit iszol...


Lehet cukor, epe, hasnyálmirigy betegség.

2018. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egyszerre ittam, hanem kb 7 dedinként (akkora a kulacsom). Mellékhatás csak a sok vizelés és egyszer begörcsölt az egyik lábujjam edzés közben, de mást nem tapasztaltam. Nem kínoz a szomjúság, csak szeretek inni (csak vizet iszom, de szoktam bele tenni facsart citromot, BCAA-t stb)
2018. szept. 3. 17:40
 8/10 A kérdező kommentje:
*decinként
2018. szept. 3. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ülő munkát csinálnál akkor 2,4l lenne a maximum a tömegedre ami normális,de egy átlagos fiatalember jó ha ennek a felét megissza.


Nem normális hogy ilyen szomjús vagy még ha néha edzel akkor is. Ez kábé olyan mintha egyfolytában dobostortát ennél és arra kéne innod ,teljesen abszurd miért érzel szomjúságot, ez valami betegségre utal.

2018. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös

Eltekintve gondolom attól, hogy 100 fölé ugrott a mérleg...

2018. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!