Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 170centi vagyok és 45kg....

170centi vagyok és 45kg. Egyszeruen nem szeretek enni. Nagyon nehezemre esik enni. Unalmas. Viszont erzem hogy nincs sok energiam, ha eszek is akkorsem valami egeszsegeset. Van aki hasonlo helyzetben van mint én?

Figyelt kérdés
2018. szept. 4. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Finomakat kell enni, hogy élvezd az ízeket, akkor megszereted az evést.
2018. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológust kell felkeresni.
2018. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Márpedig enni kell. Van, aki nem szeret enni, ez még nem gond, funkcionálisan is betömheted a falatokat. Ha nekem lenne ilyen gondom (esély nincs rá, szeretek enni, de volt már, hogy nulla vagy az alatti éhség és étvágy jellemezte több napomat egymás után), jó tömény étkezéseim lennének (mondjuk így is azok vannak), napi félórában, de ha muszáj lenne, 10 percben is megoldanám magát az evést. Annyit csak kibír az ember, ha élni akar, egész nap én is utálnék eszegetni étvágytalanul, brrr... Persze aki nem tud sokat enni egyszerre, annak muszáj több adagban. Illetve ha hányingered van az evéstől, akkor orvos, pszichológus vagy valami, mert az nagyon nem normális.


Abszolút semmi sem vonz az ételek közül, akár csak annyira, hogy ha ímmel-ámmal is, de megedd? Ez nagyon bizarr ám.

2018. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A folyamatos energiahiány nagyon durva tüneteket okoz. Ha sokáig csinálod olyan leszel, mint egy súlyos depressziós, plusz kimarad a menstrációd, csontritkulásod lehet, hullani kezd a hajad, az energiahiánytől rossz lesz a leheleted és romlani fog a fogad. Naponta egyél többször, keveset. Így nem tart sokáig a “szenvedés”. Én teljesen tönkrementem ez miatt. Anorexiával kezeltek, ami pokol volt, mert naponta 6x kellett ennem hatalmas adagokat.
2018. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az ételeidben nincs semmi hasznos tápanyag, vitamin, és még így is keveset eszel, akkor nem csoda, hogy nincs étvágyad. Elsősorban B vitaminok és cink kellene neked (ha ételekből nem tudod bevinni, ami szinte biztos, szedhetsz étrendkiegészítőket is), és Béres csepp.

Amúgy inni mit szoktál? Láttam már olyat, hogy valaki egész nap vedelte a kakaót, gyümölcsleveket, szörpöt, üdítőt, hozzá néha evett csokit és mindenféle édességet, nasikat, az anyukája meg nem értette, miért nem eszik rendes ételeket. Ha te is ilyen vagy, akkor kezdd azzal, hogy csak vizet iszol (csavarhatsz bele egy kis citromlevet is), és csak főétkezés után eszel egy pici édeséget, amikor már jóllaktál.

2018. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!