Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SEGÍTSETEK! 2szer 3szor eszem...

SEGÍTSETEK! 2szer 3szor eszem egy nap nagyon keveset, és csak egészségeset, ugye hogy így le lehet fogyni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 161 cm magas lány, jelenleg 47-48 kg. 45 re, vagy ha lehet 40 re szeretnék lefogyni. És aztán meg is tartani. Ahogyan én eszem, az így lehetséges ugye? Nem jonnek rám falási rohamok, nem eszem édességet. Ha igen, nagyon ritkán és csak Paleosat. Anyum meg van ijedve hogy anorexiás vagyok, mert nyolc hónap alatt 10 kilót fogytam.Ugye hogy nincs igaza?

2016. jún. 6. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod most van a normál tartomány alsó határán ! Szerintem kezd igaza lenni, ha így folytatod pláne igaza lesz.
2016. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40 kilóra ne fogyjál le! Próbáld ezt a súlyt tartani. A korodhoz a 45 kg-is még megfelelő, de vigyázz ez alá ne menj! A fogyást nagyon nehéz leállítani.
2016. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mennyi az a kevés? 8 hónap alatt 10 kiló az szép lassú, de lehet, hogy belassult az anyagcseréd, koplaláskor ez várható.


Nem látlak, de nagyon alacsonynak tűnik a célsúlyod, mi a gond a jelenlegivel? Inkább izmot szedj fel, ha nem nézel ki jól.

2016. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy igaza van anyukádnak, bár az is kérdés, hogy miket eszel, szerinted mi az egészséges.

Most jó a súlyod, nem hiszem, hogy az izmaidon kívül tudnál még másból is fogyni. Ha ez alá mész, főleg 40 kilóra, az már az egészséged rovására megy, plusz nem lesz nőies alakod sem. Inkább tartsd ezt a súlyt és sportolj (persze ahhoz valószínűleg többet is kell enned).

Én ezzel a magassággal 50 kg vagyok és nincs rajtam felesleg, sőt egyesek (pl. anyukám) soványnak tartanak.

2016. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszi mindenki valaszat! :)

Az utolso kommentelonek: sose volt valami noies alakom, tehat nekem mindegy. Rovid a hajam is amugy. :D

Most kezdtem el Pilatesre jarni, egyebkent pedig sokat gyalogolok egy nap iskolába es iskolábol.

Egy atlag nap ilyeneket eszek:

Reggeli - diétás tejbegríz

Tízórai - semmi

Ebéd - 1 főtt tojás, 1 paradicsom, néhány szem dió

Uzsonna - semmi

Vacsora - egy alma

:)

2016. jún. 7. 15:35
 6/16 A kérdező kommentje:
KÉRLEK TITEKET ADJATOK TANÁCSOT, hogy Szerintetek mit tegyek, hogy le tudjak fogyni 45 vagy 40 kg re, és meg is tudjam tartani?? Már nem szeretek enni. Ha nem korog iszonyatosan a gyomrom, nem is eszek. A vacsorát is sokszor kihagyom, mert nem vagyok éhes.
2016. jún. 7. 15:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Hogy lefogyj és meg is tudd tartani, min. 1200kcal szükséges naponta, neked lehet 1100 elég.

De amennyit te eszel az iszonyat kevés:(

2016. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Első körben egyél vagy ötször annyit, mint most... Az előző által írt 1100-1200 az megteszi. Ha nem fogysz, akkor vedd tudomásul, hogy neked nem kell.
2016. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
értem, de ha most megint annyit ennék mint mondjátok, híznék szerintem
2016. jún. 7. 17:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, neked legalább 1600 kcal a napi energiafelhasználásod. Fehérjéből nagyon keveset eszel, napi 4 tojás vagy 10 dkg színhús lenne a minimum. Zsiradékból is (nem étolaj) kellene valamennyit bevinned, a tojásban/húsban lévő szerintem még kevés, nyugodtan lehet zsírban sütni a tojást vagy a husit, plusz egy evőkanál kókuszzsír vagy olivaolaj még mehetne (utóbbi legjobb salátákhoz való öntetbe, mondjuk citromlé+só+olivaolaj+zöldfűszer). Ebédre és vacsorára egyél meg egy tányér zöldséget, nyersen, párolva, főzelék vagy leves formájában. A krumpli nem számít bele. Tízóraira és uzsonnára egyél annyi gyümölcsöt, amennyit kívánsz. Ez az alap, ehhez még jöhet annyi szénhidrátos köret (pl. rizs), amennyit gondolsz, és ehetsz még egy adag diófélét. Plusz még nem írtam a reggelit, az lehet akár tejtermék is.
2016. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!