Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy vehetném rá magam újra a...

Hogy vehetném rá magam újra a diétára?

Figyelt kérdés
Októbertől májusig diétáztam, lement 20 kg. Nyárra abbahagytam, vissza is jött 5kg. Folyton cukoréhségem van, falásrohamaim, pedig a diétám nem volt szigorú, nem is koplaltam. Most hétfőtől megpróbáltam újra diétázni, de nem megy, pedig muszáj lenne mert IR-em van és PCOS :(
2018. szept. 5. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezért nem jó a diétázás, utána jön a farkaséhség és a falásrohamok.

Minden kell enni, csak zsírszegényebben, kevesebbet, mint idáig és többet mozogni.

2018. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A többet mozgással egyet értek, a zsírral nincs semmi gond, de érdemes jobb fajtát választani, az IR-rel úgyis a szénhidrátra kellene odafigyelni, én úgy tudom.

Kalóriaszámoláson még nem gondolkoztál? Ott azt is meg lehet adni, mennyi legyen a zsír/szh/fehérje naponta, így ha pl. 160 g-os szénhidrátot kell tartanod, azt is jól nyomon tudod követni.

Miket eszel egyáltalán diéta alatt? Ha nem bírod, valamiből nem kapsz eleget. Ezért kell mindent enni, de mértékkel.

2018. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írj többet a diétádról s a nem diétás étkezésedről. Bizonyára nem jól eszel, ha ilyesmik vannak, amikről írtál.

IR, PCOS mellett folyamatosan diétáznod kell, persze ez még nem gond, nekem is vannak étrendi szabályaim a leglazább időszakaimban, mégis mindig jókat eszem.


Cukoréhség túl sok ch, túl kevés ch, túl kevés kalória esetén simán lehet, bizonyára vannak még más esetek is. Egy jó, személyre szabott, kiegyensúlyozott étrend mellett nem kéne, hogy ez legyen. Valahogy össze kellene hoznod egy számodra működő diétát, mert hiába mondom neked, hogy nálam mi válik be (egészséges vagyok egyébként, csak nem bírom a sok cukrot s nehezen veszem magam rá a hatékonyabb szálkásításra), nem vagyunk egyformák, sem testileg, sem lelkileg. Még a kalóriaigény is befolyásolhatja az étrendet.

2018. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Törekszem a sok mozgásra, az a baj hogy ez kimerül szobabicikliben, futásban, sétában és úszásban.

A szobabiciklit volt hogy naponta tekertem 40 percet (közben sorozatoztam), de fájt tőle a térdem úgyhogy felhagytam vele azóta. Futás nem igazán megy, úszni hetente 1x mentem. Jó lenne találni egy olyan sportot amit igazán élvezek, de nem igazán tudom mi lehetne.


A diétám során kalóriát és makrókat is számoltam, eleinte 150g szénhidrátot fogyasztottam, fogytam is vele, de aztán elkezdtem valamiért kevesebbet enni és 120g szénhidrát lett belőle, akkor ez volt az amit könnyen tartani tudtam. Zsírból 50g/nap, ezt ha feljebb vittem nem fogytam, pedig szerettem volna több zsírt fogyasztani.

Fehérje napi 100g.


Teljeskiörlésű liszttel készült pékárukat fogyasztottam, semmi cukor, sok zöldséget ettem, gyümölcsöt sem ettem. Szigorú volt a diétám, de valahogy azt vettem észre hogy csak így fogyok.


Nyár elején elkezdtem csalni, aztán nyaralni is voltam és azóta nem tudok leállni. Gyakran falásrohamaim vannak, de azok durvák. Vettem egy személyreszabott étrendet is (Kolly), de azt sem tudtam tartani.

A borzasztó éhségérzet zavaró, amit a diéta alatt érzek, ami tudom hogy valószínűleg az IR miatt is lehet. A PCOS egyébként 2 hónapja derült ki

2018. szept. 5. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!