Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy vehetném rá magamat,...

Hogy vehetném rá magamat, hogy rendesen étkezzek?

Figyelt kérdés
Elég sokat híztam az utóbbi hónapokban, ezért fogyni szeretnék. Kitaláltam, hogy egy hétig csak napi 1x fogok enni,hogy gyorsan lássak eredményt. Viszont mindig megfordul bennem az, hogy lehet nem kéne, mert ilyentől alakulhat ki az anorexia. Mégis ott van bennem, hogy ki szeretném próbálni 1-2 hétre...
2017. máj. 6. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Az anorexiához nincs köze a napi egyszeri evéshez, az mentális probléma, persze lehet, hogy egyeseknél elősegíti.


Akkor ajánlom a napi egy étkezést, ha neked ez így jó, nem éhezel meg máskor és tudod, mit csinálsz. Nem tudom a nemed, de nőknél általában egészségtelen már a lazább időszakos böjt is, kevés kivétel van.


Amúgy nem feltétlenül fogy az ember napi egy evéssel, ez emberfüggő is. Van, aki túlenné magát így, van, aki kegyetlenül koplalna, az a másik véglet... De van, akinek rengeteget segít, ha korlátozza az evési idejét. De napi egy étkezés durva korlátozás, ritkán szükséges, azt hiszem.


Kipróbálni ki lehet, de ha eddig "normálisan" ettél, bizonyára kemény lesz.


Amúgyis meghatározó az étrend. Az milyen? Napi egy evéshez valamivel alkalmasabb, ha extrém kevés szénhidrátot eszel, persze van, akinek máshogy is megy.

2017. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!