Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha minden nap eszek...

Baj, ha minden nap eszek sárgarépát, vöröshagymát, zellert?

Figyelt kérdés
Kb. mindegyikből olyan 50grammot.
2018. szept. 10. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj?
2018. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenből megárt/-hat/ a sok. Ne minden nap ezt a három zöldséget fogyaszd, hanem toldd meg más zöldséggel (gyümölccsel) és ezek egyikét-másikát szüneteltessed. A vöröshagyma pedig a bőrödön keresztül is szagítani fog és ezt mások megérzik (tömegközlekedésben, munkahelyen, családban stb, és vagy szólnak neked, vagy csak a hátad mögött vihognak rajtad...
2018. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy közel a világvége, de most már nyilvánvalóvá vált.
2018. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Már miért lenne baj, pláne ilyen parányi mennyiségben...


ssaa, tekintve, hogy szinte mindenki eszik hagymát, erősen kétlem, hogy beszólnának az emberek, én magam soha nem találkoztam ilyesmivel. Mondjuk nekem kevésbé fontos egyes nem e világból való széplelkek (akik teljesen természetes dolgokat rossznak tartanak) véleménye, mint a hagyma által okozott gyönyör :D S nem mindenki megy emberek közé, én pl. ma egyetlen fővel találkoztam s ő is szereti a hagymát. Sütve nem is valami feltűnő a szaga.

2018. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben feltüntetett zöldségeket (igaz, a kérdező nem írta) nyers állapotra értettem. Az természetes, hogy ételbe bedolgozva szinte naponta fogyasztjuk őket. Van ismerősöm aki naponta "zabálja" a nyers vöröshagymát. Hiába mos fogat (feleségétől tudom, hogy mossa a fogát és ő is érzi rajta, de csökönyös a férje), beszéd közben kileheli a hagymaszagot. Más eset: én is szeretem a hagymát és olyankor eszem nyersen, amikor tudom, hogy másnap reggel nem megyek társaságba (péntek, szombat este). Egyszer úgy adódott, hogy este ettem, másnap mentem autóval. Meglátott egy barátom, leálltam neki, beszállt és mentünk együtt. Közben megkérdezte, hogy én szoktam hagymát reggelizni? Mondtam hogy este ettem és este is, reggel is fogat mostam. Ennyit arról, hogy kileheli-e az ember a hagymaszagot, ha sokat eszik. Állítom, hogy igen!
2018. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem egyértelmű, hogy nyersen értette, mert nem írta, ráadásul ezeket én pont nem eszem nyersen és sokan mások sem. A kérdés nem nyerssel persze még furább, de hát eleve az, pl. a répával nincs semmi gond jóval nagyobb és nyers mennyiségben sem :)


Persze, hogy lehet érezni a nyers hagyma szagát, de ezen nem kell fennakadni. Egy csomó ember dohányzik, na az jóval büdösebb s értelmetlenebb is...


De végülis ez mindegy, ennek nincs köze a kérdéshez s ahogy már írtam, egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező találkozik emberekkel hagymaevés után (akiket ez zavar).

2018. szept. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyersen fogyasztanám őket. A vöröshagymát szeretem (pl.: szendvicsben is vagy bármihez). A sárgarépát is szeretem rágcsálni. Zellert még nem ettem nyersen (főve igen), de gondolom lehet.
2018. szept. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!