Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiütéseim lehetnek a csokoládé...

Kiütéseim lehetnek a csokoládétól úgy, hogy régebb nem volt ilyen problémám?

Figyelt kérdés

Nem szoktak kiütéseim lenni, legalábbis legutobb gyerekkoromban volt ilyen gondom, de jó ideje nem.


Tegnap a hasamon lettek kiütések, a szüleim szerint csokoládé miatt.

Régebb (tavaly, meg azelőbb) több csokoládét ettem, és nem lett semmi bajom (pl. volt úgy hogy bevágtam egy egész táblát). Idén igyekeztem visszafogni, egy időszakban teljesen mellőztem is, majd mostanában megint elkezdtem enni, de többnyire mértékkel (viszonylag kevesebbet, mint régen) és kicsattogtam.


2018. szept. 12. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tejtől van néha kiütésem, általában sok apró viszkető piros pötty a nyakamon, de nekem sem mindig.

Hagyd el a csokit pár napra és ha attól volt elmúlik a kiütés.

2018. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ez az első eset, én megalapozatlannak tartom a csokira gyanakodást, a legtöbb embernek nem árt a csoki... (Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hogy csokitól kiütés, hogy mik vannak...)


Nyilván próbáld ki, egy esetből nem lehet sokra következtetni, nyilván nemcsak csokit ettél az utóbbi időben.


Olyan van, hogy valaki érzékennyé válik egy ételre, amire addig nem volt az. Hogy ez a csoki miatti kiütésekre is igaz-e, azt már nem tudom, de elképzelhető (már ha tényleg létezik ilyen).

2018. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Lehet, hogy most derül ki a csoki kapcsán, hogy tejcukorérzékeny vagy.

Vagy teljesen más. :)

2018. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!