Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszabb távon lehet egészségü...

Hosszabb távon lehet egészségügyi problémám abból, ha mindent amit le lehet turmixolni, azt folyadékként fogyasztom?

Figyelt kérdés

Gondolom a kalória, és tápanyag mennyiség nem változik, esetleg abban lehet rossz, hogy hamarabb feldolgozza a szervezetem, ha nem szilárd anyagként juttatott be. Emiatt számíthatok testsúj csökkenésre?

Ezt azért csinálom, mert egy étkezés nálam (reggeli, vagy csak ha szimplán éhes vagyok) akár órákig el tarthat, mert nem tudok normális tempóban enni, ráadásul, elég gyorsan jól lakottnak érzem magam, és utána már rosszul leszek, ha rágnom/nyelnem kell az ételt.

Előre is köszönöm a normális válaszokat.


2018. febr. 5. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
hát a rágás hiánya biztos, hogy bajt hoz - rágót rágj legalább.. azután a nyállal keveredés rágás közben az emésztés része - abból is lesz baj, hogy kimarad. Szóval inkább egyél rendesen szerintem...
2018. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen lehet. A fogaid és az állkapcsod bánhatja például.
2018. febr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet. Ahogy írták a fogaid bánhatják.

És az emésztés sem úgy zajlik, mint normálisan. Az emésztő, bélrendszernek sem jó.

Egyél normálisan, ha hamar jól laksz, az nem baj. Akkor gyakrabban egyél kisebb adagokat.

Ha az sem megy, akkor nem árt egy kivizsgálás, hogy mi az oka.

2018. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!