Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon le fogok soványodni?

Nagyon le fogok soványodni?

Figyelt kérdés

Minden nap 8-tól 3.40-ig bent vagyok az iskolában, azalatt semmit nem eszek. Nem koplalni akarok, de nem vagyok ebédes, a reggeli kaja pénzem pedig minden nap félreteszem, mert albérletre kell gyűjtenem. És itthon sem eszek olyan sokat, olyankor már nem annyira kívánok semmit sem.


Augusztus alatt is fogytam 2 kilót, pedig akkor azért normálisan ettem. Félek, hogy nagyon le fogok soványodni, esetleg megállok a növekedésben is.


Mennyi evést kéne kihagynom ahhoz, hogy látványosan lesoványodjak?


2018. szept. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Beteg vagy. Keress pszichológust.
2018. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fiatalon (bár nem tudom, mennyire vagy az) még ott is rezeghet a léc, hogy sokáig nem eszel. Nekem nem lenne gond ez, de az emberek többségének ez nem jó. Albérlet ide vagy oda, valami olcsó cuccot azért vehetnél vagy ha otthon van étel, miért nem viszel onnan?


De hogy utána SEM eszel valami sokat, az kemény koplalás, az összes problémájával, ami kellően hosszútávon művelve halálhoz is vezethet, de rövidebben se jó, finoman szólva.


Az utolsó kérdésed értelmezhetetlen. Azt se tudom, hogy napi 1000, 2000 vagy mennyi kcal deficited van, mennyi az izomtömeged, a zsírtömeged, a nemed, a koplalás mennyire lassítja az anyagcserédet, semmit.

S nemcsak a kalória van ott. Tápanyagszükségletünk van, elég alapos. Hiányjelenségek lehetnek, fejfájás, szédülés, ájulás, elég sok és kemény koplalással emésztőszervrendszeredet is tönkreteheted, a hormonrendszeredet is... Nem sorolom.

2018. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyűjtesz albérletre, de kikészíted magad, amitől olyan beteg lehetsz, hogy nem tudsz majd elköltözni és munkát vállalni, amiből fenn tudod magad tartani... Hát, nem sok értelme van. Az egészség nagyon fontos, és ahhoz bizony enni kell. Nincs valami más megoldás? Pl. ismerősnél meghúzni magad, amíg nem keresel annyit, hogy elmenj albérletbe? Esetleg találni olyan partnert, akivel majd együtt össze tudtok hozni egy közös albérletet?
2018. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!