Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávézóként érdemes heti egy...

Kávézóként érdemes heti egy kávémentes napot tartani?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Vitatott, hogy mérsékelt kávé fogyasztásnak (max. 3-4 eszpresszó mennyiségnek megfelelő) vannak-e egyáltalán káros hatásai. Ha mégis valamiféle regenerálódásra gondolsz, szerintem egy nap kevés.
2018. szept. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem mostanában magától jön, hogy néha kimarad egy nap (kb. pont heti egyszer), de igazából nem érzékeltem tartós változást. Ami viszont emlitésre méltó szerintem, hogy a kávémentes napokon könnyebben alszom el, pedig csak reggel vagy délelőtt kávézom, akkor is csak egyet, max. kettőt iszom. Igaz, erősre szoktam főzni.
2018. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne? Ha túl sok kávét iszol naponta, akkor inkább azt csökkentsd max napi 2-3-ra. Én már csak napi 1 kávét iszom, reggelente.
2018. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy számít, de legalább leteszteled a függőségedet :D Nekem hatalmas elhatározás kellene egy nap kihagyáshoz, fizikailag nem vagyok függő, csak szeretem és napi egyszer vagy többször iszom. Amikor elfogy és kimarad egy hét, semmi nem történik (csak kicsit szokatlan, hogy nincs, de simán lecserélem másra).


Kipróbálhatod s meglátod. Lehet, hogy neked még értelme is lenne, ki tudja? De lehet, hogy rosszat tenne aznap, bár azt én jelnek tekinteném, hogy túlzottan megszoktam és függök tőle. Ami engem zavarna.

2018. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hiányozna. Lehet, hogy függő vagyok, de engem nem zavar, mivel nem iszom sokat (kb. kettő adagot naponta, csak több részletben :)). A vérnyomásom elég alacsony.
2018. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!