Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 3 éve az edzés miatt lemondtam...

3 éve az edzés miatt lemondtam szinte teljesen a sütiről, csokiról, most pár napja viszont nagyon kívánom a régi kedvenceimet ez normális? N25

Figyelt kérdés
Úgy értem a 3 év alatt eddig nem igazán jözt elő ez a sóvárgás. Most viszont két nap alatt 6 kis teasüti, 1 isler, és 3 linzerkarika ment le. Nem is veszek többet mostanában,... ez másal is előfordul aki diétázik?
2018. szept. 21. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez teljesen normális. A szervezet egy bonyolult gépezet. Biztosan most jött el az ideje, hogy szüksége van ,,finomított” szénhidrátra... ezt az agy jelezte, aki cselekedett, hogy arra terelje a gondolataid. Nincsen ezzel semmi gond, hiszen az élet egyébként sem arról kellene szóljon, hogy mindent megvonunk magunktól. :-) Folytasd a diétád, ha pedig még kívánod az édességet, akkor már rengeteg alternatívája van az ,,egészségesebb” ételeknek.

2018. szept. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Bár finomított szénhidrátra pont nincs szüksége a szervezetnek (még a szénhidrát maga sem esszenciális), attól még normális ez. Nekem volt egy drasztikus életmódváltásom, ahol az egyik kedvencemet is simán elhagytam vagy 4-5 évre (legalábbis direkt nem ettem, néha mikromennyiségben befigyelt egy-egy ételben). Aztán hirtelen visszatért a vágy s néha krumplis napjaim vannak, nekem belefér, csak túlzásba nem lenne jó vinnem.


A kenyérrel is ez volt. Több év gluténmentesség (megint csak kósza kivételekkel, vendégségben azért annyira nem fogtam vissza magam, bár eléggé), majd hirtelen kenyereket és pogácsákat kívántam és hirtelen meg is tanultam jobban sütni, mint valaha. Remélem, majd elmegy ez, de egyelőre elég sok kenyeres napom van, legalább heti egy. De igazából ez is beleférhet, csak nem ideális számomra, mivel nem szénhidrát alapú az étkezésem s én szinte mindent nagy mennyiségben eszem, amit eszem. De másnak lazán beférhet.


Az édességgel nincs ilyenem, mivel mindig igen sok édességet eszem diétában is és több okból is rühellem a cukrot (sok éve kizártam azt is). Saját, a diétámba passzoló, úgyhogy szénhidrátszegény édességeket eszem (pár gramm ch-ban is megoldok egy jó nagy adag tortát, ha kell). Elvben leszokhatnék erről, de minek, ha jólesik és hasznos számomra?


A csokit sem hagytam el soha, jóformán naponta eszem. Sokszor még édesítő sincs benne, bár ilyenkor banánnal eszem, de annyi cukor mindig belefér.

Te bizonyára erősebb vagy, nekem rossz ötlet lenne kihagyni a nagy kedvenceimet, így is sok ételcsoportot kizártam, valaminek maradnia kell, akkor is, ha nem szükséges...

2018. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!