Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej tényleg egészségtelen?

A tej tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta nyomatják, hogy a tej milyen egészséges, szükség van rá a megfelelő csontozat kialakulásához, stb.

Viszont mostanában egyre többször lehet hallani, olvasni, hogy az embernek egyáltalán nincs rá szüksége, sőt, káros lehet az egészségre a benne levő különböző hormonok és antibiotikumok miatt.


Most akkor mi az igazság?


2018. szept. 23. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Nincs benne se hormon, se antibiotikum. Ezt a tudatlanok terjesztik. Ezeket nagyon szigorúan ellenőrzik.

Élelmiszerminőségi mérnök vagyok, ezzel foglalkozom

2018. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dehogy egészségtelen.
2018. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
A kisbocinak van rá szüksége. Az embernek az anyatejre, bizonyos életkorig, aztán leszokik róla. A tehéntej szerepe az, hogy a bocit táplálja, hizlalja. Egy embernek nincs szüksége más faj tejére.
2018. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán logikus táplálék, de ettől még ehetnénk, egy csomó nem ősi természetes ételt eszünk.

De az emberek igen nagy része nem tudja megemészteni a laktózt vagy csak nem jól. Én bírom a tejet évek kihagyása után is, érdekes módon, de érzem, hogy nem ideális, úgyhogy nem eszem (extrém ritkán igen, innen tudom, hogy nem lesz tőle különösebb bajom). Igazából a laktózt kerülöm, a tejfehérjét kevésbé, de abból is nagyon keveset fogyasztok. Nekem így jó, más döntse el maga, mi jó neki, egészségileg és más szempontból.


Nyilván nincs rá szükség. Semmire nincs feltétlenül szükség, de állati termékekre elég világos, hogy nem, igen jól meg lehet nélkülük lenne. Növények nélkül is élnek emberek, bár az azért már neccesebb szokott lenni.


Pont a tejet érdemes a leginkább kerülni a tejtermékek közül, kevés fehérje, ahhoz képest sok cukor, sokaknak okoz gondot, ha orvosilag nem is érzékenyek rá... Annyi jobb étel van. Nyilván nem csak a legkiválóbb ételeket esszük, de a régi (s kicsit még ma is meglevő) agyondícsőítése eléggé hibás.

2018. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A tejnek 88%-a víz, 5-6%-a cukor, 3-4%-a zsír, 3-4%-a fehérje + vitaminok (riboflavin, a és d vitamin, kalcium). Szóval nem sokkal kevesebb a fejérje tartalma, mint a cukortartalma
2018. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A tej igenis tele van hormonnal lévén ANYATEJ!!!!! A hormonokat a hőkezelés nem tünteti el. MINDEN állatfaj anyateje iszonyatosan magas hormontartalmú, az újszülöttnek szüksége van rá! A felnőtt embernek viszont nagyon káros, felborítja a teljes hormonháztartást. A kutatások szerint a rendszeres tejfogyasztás kb 30%-al csökkenti a tesztoszteron szintet, ezzel felelős a potencia és termékenyséi gondokért férfiaknál, nőknél a pajzsmirigybetegségekért és mindkét nemnél a hormonális rákok (mell, méhnyakrák, prosztata, here stb) nagyrészéért.

A tej felnőtt embernek kb méreg.

2018. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
20:52 Ne haragudj, de te megbuktál biológiából igaz? Ugye tudod, hogy az állat és a tehén nem ugyanaz a faj? Az emberre a tehén hormonjai mit sem érnek, és ugyanez fordítva is igaz. Vagy ha igen, akkor kérlek vezesd le annak folyamatát, akár bonyolultabban is megteheted, érteni fogom, biológia alapszakon szereztem meg az első diplomámat.
2018. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7. Levezetés helyett egyszerűen megkérlek hogy fejezd be a kamuzást és ha annyira értesz hozzá magyarázd el nekünk hogy szerinted miért nincs hatással az emberre az rBGH IGF-1 hormon. Mert sajnos van. Ahogy pl ez a tanulmány is alátámasztotta:

[link]

[link]


Szóval érdekesnek tartom hogy szerinted nincs ránk hatással egy állati hormon sem, a kutatások szerint meg igen. Nem kehet, hogy csak te hazudsz..? Hmmm...

2018. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk aggódni meg nem csak az igf-1 miatt kell hiszen a tej ÖSZTROGÉNNEL is tele van. Olyan nincs hogy állati meg növényi ösztrogén. Mindegy milyen forrású, az ösztrogén az ösztrogén. És bizony hat az emberi szervezetre.
2018. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még valami: a fogamzásgátló tablettákhoz használt hormonokat is állatokból nyerik, elsősorban lovakból. Az vajon hogy lehet egyesek szerint hogy a lovakból nyert hormon hat az emberre a tehéné meg nem? Na ne már.
2018. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!