Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészséges kekszet,...

Szeretnék egészséges kekszet, sütiket csinálni, de nem tudom mivel édesítsem. Eddig kristálycukrot használtam (de ezt szeretném kikerülni), ha mézet teszek bele, akkor mindennek mézeskalács íze lesz. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nálam semminek nincs mézeskalács íze, csak a mézeskalácsnak ;) méz jó, vagy barnacukor (melaszos), nyírfacukor, stevia
2010. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos egy süti sem egészséges, csak van rossz meg kevésbé rossz.
2010. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
de vannak egészséges sütik...mi a francnak kell ilyen marhaságokat terjeszteni, hogy nincs egészséges sütemény???? egy gyümölcsös zabpelyhes süti mézzel + egy pohár tejjel még reggelire is tökéletes... sicc vissza a koplalókúra rovatba ... ha nem a feneketeket növesztenétek a gép előtt döglődve, hanem sportolnátok, akkor nektek is beleférne a sütemény az étrendetekbe...eszem megáll...
2010. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már bocs, de én sem mondtam, hogy nem lehet sütit enni. De a méz is csak mértékkel egészséges, mert hízlal, csak élettanilag jobb, mint a kristálycukor. Ha megsütsz egy tepsi sütit és benyomod, egy heti mézadagot tüntetsz el egy nap alatt. A lisztről ne is beszéljek, nem mindenki csinálja zabpehelyből. Lehet hajtogatni, hogy egészségesen táplálkozol, de attól még nem lesz az.
2010. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a méz nem hizlal, semmi sem hizlal, csak, ha mértéktelenül eszel belőle...hízás akkor van, ha több a bevitt kalória, mint a felhasznált ;) a liszttől se lesz semmi bajod, ezek a cukor, liszt, méz, gyümölcs, meg hasonlók nem egészségesek típusú marhaságok már kimehetnének a divatból...valahogy értelmes magyarázat sose társul hozzájuk, hogy miért ne lennének egészségesek...érdekes, hogy updét gyuri és társai előtt ezeket is lehetett enni, ma meg már egy tál rántással vagy habarással készült főzeléket is bűntudattal kéne enni, meg nem szabad tejet meg banánt meg szalonnát, már étolajat se...és az a baj, hogy a sok anorexiás ezt is teszi...tudod a mértékletesség nagy erény, két kanál cukortól meg 10 g liszttől még egy egészséges ember sem lett beteg
2010. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!