Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan, akinek PCOS+IR...

Van itt olyan, akinek PCOS+IR van, de nem a 160 grammos diétát követte, hanem mondjuk másfélét?

Figyelt kérdés

Az endokrinológus 150g szénhidrátot írt nekem elő. Ezt a 160 grammos diétát a facebookos csoportokba is nagyon istenítik. Én sokkal jobban éreztem magam, amikor 110g szh. körül ettem és mondjuk 60-70g zsírral. Most csak 45g zsírt ehetek. Állandóan éhes vagyok.


Külföldön PCOS-sal mindenki ketogén diétázik, én azt nem fogok szerintem, de mi bajom lehetne ha visszatérnék a 110 grammos diétámhoz?


2018. okt. 1. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fogyni akarsz akkor 80gr-ra viszed le.
2018. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És zsír mellé mennyi g?
2018. okt. 1. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A 160 gramm ch a legtöbb IR-es számára erőteljes ch csökkentést jelent, ezért nekik nyilván javulást okoz. Ha te már korábban ennél kevesebbet ettél és jó volt neked, szerintem nem szükséges emelned a ch-t. Annyi zsírt egyél, amennyi elég energiát ad neked kevés ch mellett. Ha ez 70 g, akkor 70 g. A doki nem érzi, amit te. A zsír jobban laktat, mint a szénhidrát, ezért is lehetsz állandóan éhes.

Az én étrendemben 100 g zsír és max. 100 g ch van. Nekem ez így jó, a súlyom is rendben van. Nem tudom, neked kell-e fogynod, illetve ha kell, ilyen makrókkal tudsz-e fogyni.

A 160 gramm ch csak egy ajánlott mennyiség, valakinek több, valakinek kevesebb kell. A lényeg, hogy az IR és a PCOS tünetei elmúljanak, a tested jól működjön, a túlsúly lemenjen. Ha nem érzed jól magad az ajánlott makrókkal (és ez nem a ch csökkentés kezdeti elvonási tüneteit jelenti), az szerintem arra utal, hogy neked nem jó az ajánlott étrend. Főleg, ha a zsírcsökkentés miatt kiesnek olyan ételek, amik számodra előnyösek.

[link]

2018. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egészséges vagyok, de a többiekkel értek egyet, a 160 grammos diéta az ennél több szénhidrátot fogyasztó átlagnak van, nyilván ha neked jobb kevesebbel, egyél úgy. Főleg, hogy írod és én is tudok róla, hogy sokan egyenesen ketóznak ilyen esetben, persze azt nem javasolhatjuk mindenkinek, aki IR-es vagy cukorbeteg, hiszen van, akinek kirívóan rossz, de van, akinek jó.


Miért ehetsz csak 45 gramm zsírt? Az nagyon kevés, nekem az éhezés lenne egész sok fehérje és 160 gramm ch mellett is s ha kalóriában neked megfelelő is, láthatóan problémás az összetétel (ha orvosi okokból muszáj lenne így enned, amiben nem hiszek, akkor a szénhidrátok fajtáján lehetne variálni, nem teljesen mindegy a laktatás szempontjából ez sem. bár 45 gramm zsír akkor is rosszul hangzik).


El nem tudom képzelni, mi bajod lehetne a szénhidrátcsökkentéstől, illetve nyilván figyeld a szervezetedet, mit csinál, de ha jobban érzed magad a régi makrókkal, nyilván kövesd azt, ez nekem elég világos.

2018. okt. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!