Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak, ha vissza kell...

Hogyan hízzak, ha vissza kell fognom a szénhidrátot?

Figyelt kérdés

2 éve kiderült, hogy PCOS-m van. 17 éves vagyok, mindig is nagyon sovány voltam és alacsony (anno évekig növekedési hormont kaptam), jelenleg 153 cm és 36 kg.

Mikor kiderült, voltam cukorterhelésen, és nagyon magas volt a cukrom. Az étrendemből amennyire csak tudtam, kivontam a cukrot, nem nassolok, csak vizet iszok, magas cukortartalmú ételeket hanyagolom.


Sajnos még mindig magas a cukrom, ezért azt ajánlotta az orvos, hogy minél kevesebb szénhidrátot vigyek be a szervezetembe. Ez már kicsit nehezebb, mert a családom nem segít a diétában, de próbálkozok, viszont 40 kg-ról, mint már írtam, 36 kg lettem :(

Az orvos leszidott, mert fogytam, de nem tudok mit csinálni. :(

Most akkor választanom kéne, hogy alig eszek, és még jobban lefogyok, vagy cukorbeteg leszek? :/



2017. aug. 29. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is cukorbeteg vagyok, de az inzulintól (Insuman Rapid és Insuman Basal) lettem túlsúlyos. Másfajta inzulint sajnos nem bírok.

Sajnos ez a betegség annyira összetett és a te problémád annyira speciális, hogy itt nem is fogsz kompetens tanácsokat kapni, mert minden eset más.

Ha anyagilag megteheted, akkor keress fel egy nagyon jó privát diabetológust és kérd a segítségét!

2017. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szénhidrátok miatt kieső kalóriákat pótold zsírral (vaj, kókuszzsír stb.), egyél zsírosabb húsokat, tojást (főleg a sárgáját), belsőségeket, olajos magokat.

Nekem is gondjaim voltak a vércukrommal, és az alacsony ch-jú étrendemen túl sokat fogytam, nekem bevált a fenti módszer.

2017. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem gond, alacsony ch mellett is lehet hízni, kalória kell sok.

Én bizony napi 30-40 grammal se igen fogyok, pedig kéne...

Persze van, aki nem bírja a sok zsírt, nem mintha én sokat ennék, de ez relatív. De nagyon nem mindegy, hogy rejtett zsírt eszel vagy tocsogós ételeket, ez utóbbiak nekem sem jönnének be, csak túl hamar abbahagynám tőle az evést.

Olajos magvak, jobbféle édességek, tojás, ezek valamelyikét azért sokan szívesen elfogyasztják, gond nélkül...

S nem tudom, szereted-e a nem minimális zsírral készült zöldségételeket, de úgy még hozzáadott zsírból is viszonylag sokat lehet enni úgy, hogy ne érezd extrém zsírosnak, mivel az étel térfogatra szinte csak zöldségből van, kalóriában viszont a zsír dominál (szénhidrátszegényebb zöldségek esetén).

De a zsír oly tömény, hogy nem is kell belőle sok, főleg a te minimális testsúlyoddal, igen kicsi lehet a kalóriaigényed (hacsak nem vagy extrém aktív). Ilyenkor beviszed a fehérjét, a szénhidrátot, picit emelsz a zsíron és az is elég.


Ha olyat írtam, ami PCOS esetén tiltott, bocs, annyira nem vagyok képben vele.

2017. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobbféle édesség alatt persze fehérjedús, szénhidrátszegény édességet értettem, sokféle van.
2017. aug. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv!

Keress fel jógában járatos mester. Nem olyat aki csak az ászanákhoz ért, hanem aki a gyógyításhoz is.

Ajánlom Nisut:

[link]

2017. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az segítene, ha inzulinra állítanának és ehetnél több szénhidrátot. Attól híznál és a szénhidrátot is fel tudná venni és hasznosítaná a szervezeted az inzulin segítségével. Igaz, ahhoz naponta akár többször is szúrni kellene magad.
2017. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!