Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek igaz?

Szerintetek igaz?

Figyelt kérdés
Sziasztok [link] ezt a dietat szeretnem kovetni csak nem hogy mukodne meg hogy igaz e.

2018. okt. 9. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyedi, általánosan nyilván nem jó, mert kinek koplalós, kinek nem. Én 70 kiló alatt vagyok, de ez nekem egyrészt túl fehérjedús, másrészt rémesen kalóriaszegény, éheznék, mint a kutya. Más problémákról nem beszélve.


Az ideális makrókat ki kell tapasztalni, ahogy a kalóriát is (s akkor még az étrend sehol). Vannak ilyen hozzávetőleges étrendek, ami kiindulópontnak lehet, hogy jó az önállótlanabbaknak vagy akik nem tapasztaltak s nem tudják, mi merre, de gondolhatod, hogy ember és ember igényei között hatalmas különbség van. Ismerek olyan nem izmos, nem rengeteget edző embert, akinek még 65 kilós szálkásításkor is rá kéne dobnia még sokszáz kcalt, hogy ne koplaljon s veszítsen izmot. Az anyagcsere (s azért az aktivitása s izma, ami van) már csak ilyen.


Azért... Nem jó. Extrém zsírszegény, ami roppant egészségtelen dolog. Minimum 0,5 g/ttkg zsír azért legyen meg. Fehérjéból 2 g/ttkg fölé semmi értelme menni, de már 1,5 se vészes, csak fehérjét annyira könnyű bevinni (szerintem, valamiért egyeseknek nehéz), hogy biztos, ami biztos, fogyáskor eleve némi veszélyben vannak.


Az ételeket nem annyira akarom kritizálni, iszonyat sivár és klisés, de tudom, hogy divatos a csirkemell, akkor is, ha a delikvens utálja. Nyilván ebből az étrendből egész jót is lehet csinálni, én kihagynám a fehérjeport, emelném a zsírt és variálnék a dolgokon. Pont brokkoli? Én speciel nem szeretem, rengeteg zöldséget pedig igen s ezzel nincs semmi baj. Biztosabb is sokféle ételt enni, jobb a tápanyagbevitelnek, nem tablettákból akarom bevinni a zömét, még ha hasznosak lehetnek is.

2018. okt. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nekem, mint aktív férfi, nagyon kevés. 1800-as szálkásító diétát szoktam csinálni 2-3 hétig, utána visszaállok 2500 körülre. Nem lihegem túl a pontos kalóriamennyiséget, mert sokat sportolok. :)
2018. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!