Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek hogy foggyak?

Mit egyek hogy foggyak?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni mert 80kg vagyok és eléggé meg is látszik ez "melkasban", az úszógumim is jó nagy és pocakom is van nem kicsi. Szóval nem a kilók számítanak hanem az alakom. Ezt leszámítva sportosnak mondanak mindig pedig egyedül a lábam izmos(futáshoz tökéletes).

Már elkezdtem futni és felüléseket csinálni.

2 éve ez bejött, fogytam is kb 10 kilót és az alakom is sokkal jobb lett viszont ősz végén abbahagytam mert hideg volt és fázott a torkom és az orrom ahogy vettem a levegőt futás közben.

Azt viszont nem tudom hogy miket egyek, ebben kérném a segítségeteket.

2 éve fejben számoltam mindig hogy kb mennyi kalóriát viszek be, és 1000 volt a határ, viszont aszt sosem értem el ezt leszámítva ugyan úgy ettem mindent. A koplalás jól megy.

Persze elhagytam a cukros üdítőket a csokit, és a kenyeret amennyire csak tudtam. Már van saját fizetésem szóval könnyebb így megvenni amit kell.

Kondi kizárva egyenlőre kocsi és időhiány miatt.

Gyógyszerekkel és más humbukokkal ne fárasszatok, köszi.

21/F



#nagy kő alatt nagy kígyó
2018. okt. 13. 15:22
 1/8 A kérdező kommentje:

A kérdés elég hülye kérdés lett, így mégegszer elolvasva.

A kérdés pontosabban az hogy "Mit egyek".

Oh és 176cm vagyok

2018. okt. 13. 15:30
 2/8 anonim ***** válasza:
Először vizsgáltasd ki magad. Mert rengeteg embernek van problémája a pajzsmirigyével és a cukrával, úgy hogy nem is tud róla-főleg Csernobil óta.
2018. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyszer majd az is meglesz. Addig is elkezdek mozogni, mert nem a robbanás miatt vagyok dagadt hanem mert minden szart össze vissza eszek és nem mozgok semmit. ;) De értékelem a tanácsot.
2018. okt. 13. 15:39
 4/8 A kérdező kommentje:
A cukrommal sosem volt bajom mellesleg.
2018. okt. 13. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:

4 ezt nem tudhatod, mert manapság a valós hozzá lévő vérvizsgálatot a TB nem támogatja, tehát nem is végzik el. ez pedig az Inzulinvizsgálat.


Ha nem nézeted meg magad, akkor esélyes, hogy dekát nem fogsz fogyni, bármennyit is erőlködsz. A jellemzően hasi hízás az ami először mutatja a hormonális-problémát. Ha kaja miatt lennél meghízva, akkor mindenhol híznál, és nem kiugróan a hasadra.

2018. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hol olvastad te azt hogy csak a hasamra hízom? A vádlim, a felkarom, a tokám, a hasam, a mellem és a combom is hízik és fogy. Nem megyek semmilyen vizsgálatra és nem ez volt a kérdés. Nem tudom hogy csak okoskodni akarsz vagy jószándékból írtad, de a kérdésemre szeretnék választ kapni nem pedig tanácsokat.
2018. okt. 13. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább a kalóriaegyenleg számít, ha csak a fogyást nézzük, nem az, hogy mit eszel, de persze ezek s főleg az egészség azért összefügg.

Nem mindenkinek jó ugyanaz az étrend.


A te számaiddal 2000 kcal mellett is fogynod kéne, méghozzá nem is lassan, ne koplalj.


Miért pont felülés? Eleve egészségesebb a hasprés, de ha már edzel, akkor mindenre eddz, ne csak hasra.

Még jó idő van futáshoz, már ha ráérsz akkor, amikor neked elég meleg van, de való igaz, a tél már sokaknak nem jó hozzá. De sok más mozgásforma van s még a séta is sokat segíthet, főleg, hogy neked nem gond kalóriadeficitet tartani... Pici kalóriaigénynél már elengedhetetlen a mozgás, ha nem akar koplalni az ember fogyáskor. De mindenkinek szükséges az egészséges élethez s azért az izmainkat is meg akarjuk tartani...


Étrend terén tettél jó lépéseket (bár én a csokit nem hagytam s hagynám el soha, csak belőle a cukrot :D de jó, ha te el tudod hagyni), de mi az, amit eszel? Miért nem jó az, amit eddig csinálsz?

2018. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A felülés úgy jött hogy régebben mikor az elején még nem tudtam sokat egyhuzamban futni, akkor amikor már teljesen kifáradtam, megálltam felüléseket csinálni és utánna megint bírtam egy darabig.


A reggeli és ebéd az mindig valami péksütemény vagy minek mondják. Úgy szoktam kezdeni a napot hogy befutok a sparba és megveszem amit enni akarok. Néha eltúlzom és valamiből 2-3-t is veszek + a kakaó vagy tejeskávé.

És ebben a hónapban már elkezdtem nassolni is. (Csoki, mogyi crush, napraforgó mag stb.)

Vacsorára meg szendvics.

Főtt kaját max hétvégén szoktam enni.


Igazából lehet hogy elég lenne az hogy ezekből eszem kevesebbet de szeretnék kicsit egészségesebben is enni. Gondolom az a közérzeten is segít.


Nagy segítség lenne ha írnátok pár gyümölcsöt amiben nincs sok kalória, 1-2 ételt amit gyorsan el tudok készíteni még én is. Tippeket hogy mit ehetnék mondjuk reggelire és vacsira ehelyett a sok szar helyett.

Mellesleg köszönöm az értelmes választ :)


Oh és még annyi hogy van zsírmellem is és nagyon zavar. Hogy tudom ezt a leggyorsabban eltűntetni? Van valamilyen edzésmód rá? Vagy majd eltűnik a többivel együtt?

2018. okt. 14. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!