Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízás lehet a gluten érzékenys...

Hízás lehet a gluten érzékenység tünete?

Figyelt kérdés
Nem tudtam fogyni sem ch sem kalória csökkentéssel, egyszerűen nem reagált a szervezetem semmire. Aztán kb 1 hétig csak szafi lisztbol készítettem ételeket es még úgyis fogytam, hogy estére tele ettem magam ezekből készült szenhidrattal. De például ha sült krumplit eszek még arra is jobban reagál a szervezetem mint pl a tk zabpehelybol készült zabkasara vagy hasonló egészséges ételre. Mielőtt valaki trollkodna, nem, nem sült krumplival akarok dietazni, csak szemléltetni akartam, hogy a súlyomra még az is jobb hatással van mint az annál egészségesebb, de glutént tartalmazó ételek :)
2018. okt. 14. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A rejtett termékreklám ugyan olyan mint ha élesben reklámoznál valamit.
2018. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a sörtől be szoktam rúgni, lehet allergiás vagyok rá és másik alkohollal kellene próbálkozzak?
2018. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lenyeget kihagytam: hasi zsirrol van szo elsősorban aminek sosem tudtam mi az oka, de irreálisan nagy hasam van.
2018. okt. 14. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a hasad, lehet, hogy gond van a bélflóráddal is. A gluténérzékenység (ha felszívódási zavart okoz), jellemzően inkább fogyással jár, de ettől még lehetsz rá érzékeny. Okozhat pajzsmirigy-alulműködést (ekkor nehéz fogyni, könnyebb hízni), idegrendszeri problémákat, bőrtüneteket, emésztési problémákat. Nálam pajzsmirigy-alulműködés és ekcéma volt a tünet. Ha a hízáson kívül nincs semmi bajod a gluténtartalmú ételekkel, akkor inkább a (finomított) szénhidrátokkal lehet gondod.

A sült krumpli annyiból lehet jobb a natúr zabkásánál, hogy a benne lévő sok zsiradék hatására lassabban emeli meg a vércukorszintet. Persze mindkettőhöz lehet enni valami fehérjedúsabb és/vagy zsírosabb ételt, ami szintén ezirányban hat. A zabkásába lehet tenni kókuszzsírt, kókuszreszeléket, olajos magokat stb., ráadásul így kevesebbtől is hosszabb időre jól lehet lakni.

A szafi lisztben nem tudom, pontosan mik vannak, de szerintem kevés benne a ch, és sok az emészthetetlen rost, ami elég jól telít, ezért sokaknak hasznos lehet a fogyáshoz.

2018. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!