Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem elég egy adag étel?

Miért nem elég egy adag étel?

Figyelt kérdés
Nem lakom jól az étkezések után. Teszem föl zöldségleves+második (például rizs, szelet hússal), és iszom mellé vizet is. Mégis azt érzem fél-egy órára rá, hogy mintha nem ettem volna semmit, és meg tudnék enni egy fél lovat. Jó volna nem éhesnek lenni, mert a plusz kajálások után kielégülök ugyan, de 20kg túlsúly van rajtam, és nem érzem jól magam a bőrömben. Biokróm, étvágycsökkentők mindent kipróbáltam, és ez már egy többéves probléma. Valami ötlet?
2018. okt. 25. 18:40
 1/6 anonim válasza:
Szerintem menj el kivizsgáltatni a pajzsmirigyedet.
2018. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet tipikus cukorbetegségi tünet is: a cukrobetegek régi neve a bélpoklos. Ez a népies név is arra utal, hogy a kezeletlen cukorbetegek rengeteget esznek.


Menj el egy cukormérésre első körben.

2018. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ellenőrizve van a cukrom, normális, és a pajzsmirigyemet is az évente egyszeri teljes kivizsgáláson rendben találják.
2018. okt. 25. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van gyümölcscentrifugád, akkor 1 kg répa levet nyomj le rajta. A rostját keverd vissza a levébe, vagy bármi másba, és étkezéshez fogyassz belőle. Ez jó rostos, és el fog telíteni.
2018. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3

Javaslom akkor az inzulinrezisztencia kivizsgálást is, mert 20 kg túlsúlynyival eszel többet, és falási rohamaid vannak, meg farkaséhséged.


És terheléses cukor sem ártana.

2018. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Eddig is ez volt?

Mert pl. a családomban senki nem lakik jól 1000 kcal alatt, bármi is az. Nekem 1500 kcal alatt nincs ebéd. Ettől még le lehet fogyni, csak ritkán kell enni - vagy sokat mozogni.


Az is lehet, hogy számodra nem laktató ételt eszel. De egy könnyed zöldségleves és a rizs, hús eleve kalóriaszegény, simán lehet, hogy ránézve csinos adag, de főétkezésnek számodra parányi.


A víz abszolút semmit nem segít, ha energiahiányod van, más esetben előfordulhat, így jó, hogy kipróbáltad s megtudtad, hogy nem vízhiányról van szó.


Nem jöttél még rá, hogy mi az az étel és mennyiség, amivel ténylegesen jóllaksz az esetek zömében?

2018. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!