Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúra miatt hullik a...

Fogyókúra miatt hullik a hajam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlalással fogytam le 10 kilót, egészséges tempóban, viszont amellett, hogy a menstruációm elmaradt két hónapot(és még most sem jött meg), az utóbbi időben észrevettem, hogy elkezdett hullani a hajam. A neten azt találtam, hogy hormonális problémák is okzhatják, így erre gondoltam.

Nem szeretnék visszahízni, de valamit tennem kell.

Miket egyek, vagy mit tehetnék ennek érdekében?

Köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 31. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány kiló és hány centi vagy?
2018. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Normál fogyásnál se a menstruációnak nem kellene elmaradnia, se a hajhullásnak nem kellene jelentkeznie. Ugye a makrókat is nézted? Szénhidrát, fehérje, zsír arány is jó volt? Vitaminokhoz hozzájutott a szervezeted?

Azt nem írod, hogy a 10 kilót mennyi idő alatt adtad le, de nekem 4 hónap volt leadni 8 kilót, szintén kalóriaszámolással.

2018. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy mennyit fogytál, és milyen módsezrrel, hanem hogy most mennyi a súlyod/magasságod.

Ugyanis a menzesz elmaradása is, meg a hajhullás is arra mutat, hogy túl sovány vagy, beteges mértékben.

2018. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem háziorvoshoz menj el, mondd el neki ezeket, kérj tanácsot.
2018. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A centi és kiló nélkül nem lehet semmit mondani. Nem véletlen, hogy ezeket elhallgattad. Erős tippem az anorexia, ami életet veszélyeztető mentális betegség.

Ha mégsem az, akkor viszont nincs összefüggés, a menstruációd simán kimaradhatott azért, mert még csak kamasz vagy, a hajhullásnak meg számtalan oka lehet a vashiánytól a pajzsmirigy-alulműködésig, amit orvosnak kell kivizsgálnia.

2018. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

158cm és 46kg

15/l

2018. okt. 31. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy fejlődő szervezetnek nagyon kevés. Miért kezdtél el fogyózni amikor az akkori súlyod ideális volt?
2018. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért, mert volt mit leadni, és akkor ezt többen is mondták nekem.

Alapjában véve most sem vagyok olyan hű de vékony, mindenkin máshogy oszlik el.

2018. okt. 31. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

A súlyod nem túl kevés, de talán az étrended nem elég jó vagy egészen másról van szó, nem az étkezésről. Még nagyon fiatal vagy, ilyenkor simán tud rendezetlen menses lenni, de persze lehet, hogy hormonálisan van gond (az is lehet étkezési probléma miatt, pl. ha túl kevés zsírt eszel).


Nem kell visszahíznod, dehogyis, de ha most már nem kell tovább fogynod, akkor egyél rendesen, súlytartó kalóriabevitellel, kiegyensúlyozottan.

2018. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondom én, hogy anorexia! Nem igaz, hogy volt mit leadnod! 50-52 kilónak kéne lenned! A szervezeted benyomta a vészcsengőt! Vigyázz, nehogy visszafordíthatatlan legyen! Azonnal tessék elkezdeni kalóriaszámolgatás nélkül azt enni, amit az anyukád elédrak! Fix, hogy ő ellenezte a fogyókúrádat! Ne a hót buta osztálytársaidra hallgass, mert az egészséged forog kockán!
2018. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!