Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy fogyjak ha evés rohamaim...

Hogy fogyjak ha evés rohamaim vannak?

Figyelt kérdés
Szóval 16 éves lány vagyok és szeretnék kicsit fogyni. Tényleg nem sokat 4-5 kilót max. 167 centi vagyok és 61-62 kg. Egyébként azt mondják nem nézek ki annyinak és én is remélem hogy az izom miatt vagyok "ilyen nehéz"(7 év versenysport). Nagyon sokat utána olvastam a táplálkozásnak. Tudom mit kell enni a fogyáshoz ugye sok zöldség ami eltelít, sovány húsok, alacsony kalória tartalmú ételek. Finomított cukrot, fehér lisztet pedig szinte teljesen kizárom az étkezésemből. Kb csinálom ezt az életvitelt egy hétig közbe számolom a kalóriát , nem eszek túl kevesett pl. kiszámolom hogy aznap elégetek 2000 kalóriát akkor eszek kb 1700-at. Nem fogyok gyorsan kb heti 1 kg de kb 1 hét után rám jön egy iszonyatos megkívánás és egy este alatt visszaeszek mindent amit leadtam és rosszullétig eszem magamy, egyszerűen nem tudom kontrollálni magam. nem értem miért van mikor nem éheztetem magam...Az a baj hogy kisgyerek korom ota imadok enni, az étel ízét imádom és kb egesz nap arra gondolok mit ehetek kovetkezonek. Szornyu :(Ja és ilyenkor a cukrot is iszonyatosan kívánom lehetséges hogy cukor függő vagyok arról próbálok leszokni... Valaki hasonló helyzetbe? Tippek? Tudom hogy fejben dől el de nem vagyok elég erős ezek szerint.

2018. okt. 30. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

megválaszoltad a kérdésedet: uralkodj magadon!

esetleg amiket nagyon megkívánsz az 1 hét után, azokból 1-1 keveset egyél naponta. így annyira nem fogod kívánni, hiszen ehetsz. :)

2018. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden kajálást 2 pohár vízzel kezdjél.
2018. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Napi 300 kcal deficittel heti 30 dkg megy le, nem 1 kiló...

Egyéni, kinek mit kell enni a fogyáshoz, nekem pl. pont az ellenkezőjét, mint amit te írtál.


De térjünk rá a problémádra. Ha tényleg kicsi a deficited, akkor talán az étrended nem jó, illetve kihagysz valamit, ami nagyon hiányzik, akár fizikailag, akár lelkileg.

Ha 1 kilót fogysz hetente, akkor pedig nagy a deficited s ezt nem mindenki bírja.


Napi egy rendes nap nem is lenne gond, sokunknak csak így megy, de ez normál, súlytartó, kiegyensúlyozott nap, nem bezabálás és a kontroll hiánya.


Ha folyton az evésre gondolsz, az nagy baj, ezt kezelni kellene valahogy. Az rendben van, hogy szeretsz enni, attól még fogyhatsz.


A cukorkívánás nem tudom, mitől van, lehet lelki, lehet tényleg cukorfüggés, állítólag létezik (a családomban többen elhagytuk a cukrot és semmiféle hiány nem volt belőle, így tapasztalatom nincs benne, csak olvastam róla)... De az étrended is lehet ludas ebben. Nekem teljesen más vágyaim voltak szénhidrátdús és szénhidrátszegény étrenden. Cukorra vágyni mindkét esetben lehet, kinek ez, kinek az hajlamos kihozni.

2018. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan miket eszel a fegyelmezettebb napjaidon, de valami biztosan hiányzik belőle. Ha csak a cukor és a liszt lenne, az nem baj, ahhoz rövid idő alatt hozzá lehet szokni, a cukorfüggőség is el tud múlni. A zsír- vagy fehérjeszegény táplálkozásnak viszont lehetnek hátrányai, és lehet, hogy erre reagál a szervezeted falásrohamokkal. (Ha pedig nem kapja meg, amire igazán szüksége van, addig eszel, amíg ki nem készülsz.)

Ha a fentiek rád nem vonatkoznak, akkor lehet, hogy a finomított szénhidrátok hatnak rád így, főleg, ha nincs mellettük semmi hasznos tápanyag. Lehet, hogy az a legjobb megoldás, ha ilyen ételek egyáltalán nincsenek otthon. Pl. bolti édességek, agyoncukrozott kekszek, sütik, péksütik, csokik. Velem is előfordul, hogy késő este, amikor fáradt vagyok, de még nem mehetek aludni, jobban kívánom az édes dolgokat, de mindig találok valami jobb alternatívát. Pl. aszalt fügét (sok rost van benne, így pár darab elég), dióféléket, étcsokit, néha almát vagy más gyümölcsöt. Ezekből nem tudom túlenni magam, nincs kontrollvesztés, és nem bánom meg utána, hogy kicsit kirúgtam a hámból.

2018. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!