Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért természetes az, hogy ha...

Miért természetes az, hogy ha az ember éhes, nem eszik?

Figyelt kérdés

Pl. 8kor szünet a munkahelyen, akkor reggeli, aztán nincs is megállás egészen 2ig, ami a kaját illeti.

Aztán mire hazaér az ember, van 3 óra.

Miért természetes sokaknak, hogy ha korog és fáj a gyomor, akkor se esznek? (Mert van fontosabb annál?)


2018. nov. 11. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy hülyeség, nem is tudom minek nevezzem. Talán ahoz szoktatják magukat hogy bizonyos időközönként egyenek. Nem is értem miért jó ez. Én akkor eszek ha éhes vagyok. Ezt már tudja is mindenki rólam, hogy ha nem vagyok éhes még karácsonykor vagy ünnepekkor se ülök le enni, mert úgy illik. Ha megéhezem, eszek. Ilyen egyszerű.
2018. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak ha ilyen "kötelező evési idő" van,akkor nyilván nem 100%,hogy az ember akkor eszik amikor akar(=éhes).

Ha az emebr nem akar éhesen tengődni,akkor rásüthetik,hogy nem bírja ki kaja nélkül, az a legfontosabb életében és ezek társai.

2018. nov. 11. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Mert van fontosabb annál. Először is meg kell dolgoznod azért hogy ehess. Addig hiába korog a gyomor, amíg nincs mit enni.
2018. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig eszem, ha éhes vagyok. Sokszor akkor is, ha nem (különben néha baj lenne, bár általában a haspókságom vagy az adódó lehetőség az ok).

Ettől még alapvetően kötött az evésidőm, az emberek zöme simán megszokja, hogy ne éhezzen meg az étkezések között.


Plusz vannak néha fontosabb dolgok is, mint az evés. Nem halsz éhen, ha nem eszel folyton, nem vagy cickány vagy kolibri. Persze van, akinek egészségügyi szempontból gyakrabban kell ennie, az megint más kérdés.


Pár falatot szinte minden melóhelyen bevághatsz bármikor, no persze, ez nem mindenkinek jó. De aki 7 órát se bír ki lazán, annak valószínűleg eleve jó a kicsi étkezés is (mert pl. a családomban 1-2000 kcal egy étkezés, kevesebbtől pokoli éhesek leszünk, de ki is bírjuk evés után 10-20 órán át, ha kell).

2018. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

A szervezetnek is sokkal jobb a "rendszeresség".

Ha megfelelő időben és megfelelő mennyiséget eszel, nem fog 11 kor a gyomrod korogni. Akkor leszel éhes, amikor eljön a kaja ideje.

Normális családoknál sem össze-vissza eszik mindenki. Megvan mindennek az ideje.

2018. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az iskola sőt az óvoda legelejétől azt sulykolják az emberekbe hogy csak akkor ehetnek ha ez meg van nekik engedve egy magasabb erő által (óvónéni, tanár, főnök)

.............

2018. nov. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát azért egy Martin-kemencét nem biztos, hogy jó ötlet hirtelen 1 zsíros kenyérért otthagyni, az olvadt acél meg csak had jöjjön.
2018. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem természetes, ha éhes vagyok, általában eszek. Ha erre valamiért nincs lehetőség, szerencsére akkor is kibírom jópár óráig, amióta stabil a vércukorszintem (régebben muszáj volt 2-3 óránként ennem vagy legalább innom valamit, ami nem víz, különben leesett a vércukrom és rosszul lettem). De nem szeretek kihagyni étkezést, ha nincs rá komoly okom.
2018. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!