Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az étolaj miért olyan egészség...

Az étolaj miért olyan egészségtelen és miért nincs helye a diétában?

Figyelt kérdés
Megnéztem az itthoni középkategóriás étolaj tápanyag tartalmat. Es meglepődve olvastam h 100 grammban mindössze 11 g telített zsír van es 0 g szénhidrát. Akkor miért tartják annyira egészségtelennek meg hizlalónak? Minden diétás cikkben azt olvasom hogy kokuszzsírral meg olívaolajjal kell főzni. Nem azt mondom hogy az étolaj jo diéta esetén meg egészséges csak nem értek hozza es meglepődtem amikor a tápanyagtartalmat megnéztem. Azt hittem sokkal több telített zsir van benne. Tehat akkor miért nincs helye a dietaban es miért hizlaló?
2018. nov. 17. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem az
2018. nov. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészségtelen, de hogyne hizlalna, ha egyszer zsír? Majdnem 900 kilokalória 100 gramm! Ami nem telített zsírsav belőle, az telítetlen. Szerinted az nem kalória?
2018. nov. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
A kalóriákhoz nem értek, viszont az étolajakról sokat tanultam. Az lett az eredménye, hogy 4 éve egyáltalán nem használunk semmilyen olajat (semmilyen fajtát, icipicit sem), állati zsírral helyettesítettük minden téren. A környezetemben elég sokan hasonlóan csinálják. Sőt vannak vegetáriánus ismerőseim, akik szintén zsírt használnak olaj helyett.
2018. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

#2 régi tévhit, hogy a zsír hizlal, el kellene már felejteni. A túlzott szénhidrát bevitel ugyanolyan rossz.

Nincs olyan se, hogy egészségtelen, csak egészségtelen mértékű bevitel. Ha nem egész nap bő olajban kisült dolgokat eszel, akkor nincs vele semmi gond. De ez ugyanúgy vonatkozik más ételekre is. Pl. nem eszik az ember egész nap kenyeret felvágottal, az egyoldalú lenne, de csak reggelire enni teljesen jó. Nem akármiért mondják a változatos, kiegyensúlyozott étrendet. Minden legyen benne, zsír is, mert az kell a zsírban oldódó vitaminokhoz.

2018. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne helye a diétában? Az enyémben ugyan nincs, de sokféle diéta van.

Sokunk szerint (jó, én mint laikus csak feltételesen elfogadom valamiért) a napraforgóolaj nem olyan jó, mint a kókuszzsír, olíva és sokak szerint az állati zsírok is (hajlok rá én is, de én akkor sem szoktam állati zsírt enni, túl sokáig voltam ahhoz vega s eleve kerülöm a bolti húst és zsírt és sokkal egyszerűbb a vega zsírforrásaimhoz nyúlni). De van, akinek más a véleménye.


Sokak diétájában élből minimális a hozzáadott zsír. Nekem kell az ételekhez, de azért igyekszem lent tartani, nem fér bele sok. A zsírbevitelem zöme a fehérjeforrásaimból jön, van ott telített és telítetlen, állati és növényi, nem vagyok nagyon rasszista, csak a sima étolajat nem eszem meg az állati zsírok zömén túl :) Ja és az olívát sem, mert nem szeretem.


De van, aki az állati zsírt ezerrel kerüli, a telített zsírt (a növényit is) az ördögtől valónak tartja, esetleg kompletten zsírfóbiás. Az is lehet, hogy neki tényleg más az egészséges, mint nekem. Sokféle ember van, sokféle diétával. S nem értenek egyet a zsírban sem.


A kalóriatöbblet a hizlaló. Nem a zsír, nem a szénhidrát. A zsírnak nincs inzulinválasza, de ettől még lazán el tud raktározódni, akár folyamatosan viszonylag alacsony inzulinszint mellett is. A test már csak ilyen.

Az nem gond, hogy a kalóriasűrűsége nagy, csak ha emiatt a delikvens túl sokat visz be belőle (elvileg jobban laktat, mint a szénhidrát, de ez csak általánosan van így, egyedszinten már más a helyzet. engem sem a szénhidrát, sem a zsír nem laktat észrevehetően, legalábbis egyedül és egymással nem. nekem fehérje kell, sok. de van, aki prímán jóllakik csokis rizzsel fél napra).

2018. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezért:

[link]

2018. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!