Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek hogy jobb élni?

Szerintetek hogy jobb élni?

Figyelt kérdés

Úgy hogy egészségesen eszel és úgy élsz mert az jó hosszabb életed lesz és egészséges vagy úgy hogy mesterséges kajákat eszel (pl.: csipsz, csoki, stb...) mert csak egyszer élsz és számodra ezek a kaják sokkal finomabbak

Tudatni szeretném hogy bármit is válaszoltak nem folyasolja be hogy én hogy (fogok élni) élek

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és bocsánat a helyesírási hibákért



2018. okt. 14. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Egészségesen élni mindenképp célszerűbb. Persze ha az adott kor vagy társadalom rettenetes, akkor az utóbbi a javasoltabb.
2018. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Legjobb az arany középút, hiszen az ember nem csak testből áll, nem csak attól betegedhet meg, amit megeszik, hanem attól is, ahogyan saját magával bánik, ahogy az életét szemléli, és ha folyton megvon magától egy csomó finomságot, annak pszichés betegségek lehetnek a következményei, vagyis ettől ugyanúgy megbetegedhet, mint attól, ha mindig csak egészségtelen dolgokat eszik.
2018. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors és hasznos válaszokat várom a továbbiakat
2018. okt. 14. 17:12
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én sajnos táplálkozhatnék egészségesebben is, de nem fogyózom meg nem diétázom, mert szeretek enni... 😑

(Pedig rám férne.)

Vitaminokkal meg egyéb táplálék kiegészítőkkel próbálok "kompenzálni", de a jó kajáról nem tudok lemondani.

2018. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem az egészséges, környezet és állatbarát (vegán) életmód boldoggá tesz így számomra egyértelműen ez a jó választás.


Én a chipseket nem tartom finomnak legalábbis nem ezeket a bolti túlsózott, ízfokozózott szarokat. Néha csinálok itthon burgonya, édesburgonya vagy cékla chipset egy csipet sóval, rozmaringgal, na azt nagyon szeretem. És örömmel tölt el az érzés, ha a hozzávalókat a saját kertemben szedhetem.


Másrészt pont azért mert egyszer élünk szeretnék egy hosszú, boldog, egészséges életet élni, nem olyat, mint a szüleim akik a szokásaik, ízlésük rabjai, és ezáltal tönkreteszik a saját egészségüket, és 50 évesen olyan gondjaik vannak mint egy 80 évesnek.

2018. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Nincsenek egészségtelen ételek, csak egészségtelen mennyiségek.
2018. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az egészségtelen mennyiségtől lesz egészségtelen az az étel nem?😊
2018. okt. 14. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Én leginkább egészséges ételeket eszem, ezekből is leginkább azokat, amik számomra finomak. Csak két olyan zöldség van, amit utálok, ezek hiánya az étkezésemben egyáltalán nem probléma. A mesterséges ételek közül talán csak a majonéz az, amitől nem válnék meg szívesen, bár tudom, hogy lehet házilag, jobb alapanyagokból is készíteni, de macerás és szerintem ennyitől nem lesz bajom.

Néha vannak kilengéseim, vendégségben általában eszek pár sütit, miegymást, már meg sem kérdezem, mi van bennük. Ennyi belefér néha, ahogy nagy ritkán egy pohár üdítő vagy alkoholos ital is. Nyáron néha egy fagyi, vagy ha elutazunk, és nem tudok főzni, éttermi kaja. Nem vagyok annyira megszállott, hogy ilyenkor ne tudnék egy kicsit lazítani.

A feldolgozott és nem nekem való ételek, hiába finomak, rövid távon is egészségügyi problémákat okoznak nekem, így ha élvezni szeretném az életet, kénytelen vagyok odafigyelni, mit eszem napi szinten. A hosszú élet kevésbé motivál, inkább azt szeretném, hogy amíg élek, jó közérzetem legyen, sok energiám, ne legyek életem utolsó éveire egy testileg-lelkileg rokkant emberi roncs. Szeretném, ha soha nem lennék mások segítségére szorulva a mindennapi életvitelben. Ehhez nem csak megfelelő táplálkozás, hanem jó életmód és pozitív életszemlélet is kell.

2018. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!