Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek egészségtelen a...

Szerintetek egészségtelen a túlzott húsfogyasztás?

Figyelt kérdés
Most már a modern diéták szerint nem a zsír hízlal hanem a szénhidrát, ezzel nincs is gond, de az vér és érrendszeri betegségek mögött állítólag a túlzott állati eredetű étel fogyasztása áll. Én személy szerint rengeteg húst eszem és valami nincs rendben, alacsony a vérnyomásom, rossz a vérkeringésem és állandóan fázok. Ennek lehet köze a táplálkozási szokásaimhoz?

2018. szept. 23. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem olvasnál annyi baromságot és a testedre hallgatnál, nem lenne semmi baj. A tested azt mondja, hogy add alább kicsit a húst (ne hagyd el), egyél gyümölcsöt és zöldséget, igyál sok folyadékot és mozogj. Honnan tudom? Én a tél után voltam így, és rendbe jöttem. Ennyi. Vitaminhiányod van, mit lehetőleg ne pirulákkal akarj pótolni, hanem élelmiszerrel.
2018. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amit*
2018. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindennemű dolog (még az élelmiszer is) túlzott fogyasztása egészségtelen.
2018. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenből egészségtelen a túlzott és minden elfogyasztható dologból van még halálos adag is...


A túlzott fehérjebevitel is egészségtelen, úgyhogy akár állati, akár növényi forrásból viszed be, ne vidd túlzásba.


A hús egészségességéről természetesen durván szórnak a vélemények. Én a minőségi húst elég természetes és hasznos ételnek tartom, de persze nem szükséges, én speciel azt is eléggé kerülöm és a jó vegán étrendet is egészségesnek tartom, mivel az.


Nem lehet tudni, hogy miért vannak problémáid. Nyilván rengeteg sok húst evő ember egészséges és a húst nem evők is simán lehetnek betegek, nincs efféle összefüggés. Lehet, hogy neked jobb lenne kevesebb hússal? Passz, végülis kipróbálhatod. A test igen komplex rendszer és nem minden embernek jó ugyanaz az étrend.

A fázósság inkább egyéni dolog vagy kalóriahiányban van (s még nyilván rengeteg eset van), kétlem, hogy a húsevéshez bármi köze lenne, de közvetetten ki tudja?


A kalóriatöbblet hizlal. Akár zsír, akár szénhidrát, akár fehérje, akár alkohol. Sokan fogynak igen sok zsírral és sokan fogynak sok cukorral. Nem azon múlik, bár hormonálisan a cukrok azért jobban támogatják a raktározást s általában kevésbé is laktatnak, de attól még a kalóriaegyenleg dönt.

2018. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%
Igen egyértelműen az. Nézd meg a what the health c filmet a témában.
2018. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha túlzásba viszed (húst hússal eszel, s kevés mást), akkor igen, lehet. Egyél belőle annyit, amiből (más ételekkel együtt) megvan a napi fehérjeszükségleted, ne többet, és igyekezz sok zöldséget is enni.

A fázósság lehet pajzsmirigy-alulműködés miatt (nézesd meg), az alacsony vérnyomás önmagában nem probléma (az enyém is alacsony, és nincs semmi bajom). De ezekhez a húsfogyasztásnak semmi köze. A rossz vérkeringésre lehet megoldás a több mozgás, cukor- és szénhidrátfogyasztás mérséklése, ha szükséges.

2018. szept. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!