Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, hogy néha egyszerre...

Baj, hogy néha egyszerre megeszem egy egész tábla csokit?

Figyelt kérdés
Havonta kb. 1-2szer fordul elő, de inkább ritkábban. Amúgy átlagosan heti 3 alkalommal eszem 40-60gr csokit alkalmanként. Ez már túl sok? Súlyom rendben van, vékony vagyok és sok zöldséget eszem. Ilyenkor bűntudatom van, mert most ettem meg 100gr csokit pedig abba akartam hagyni, de jól esett.

2018. nov. 18. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
2018. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj, de neked se lesz bajod tőle.
2018. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak arra ügyelj, hogy ne legyen székrekedésed.
2018. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem találod túl töménynek?


Nos én naponta eszek meg egy kocka csokit, mármint egy táblából egy pici kockányit...., és az akkor ugye irtó kevés. De amikor rámjön és dugiban eszem többet, akkor egy negyed táblánál már úgy érzem sok.. És hiába szeretem ez a csömör megállít.... Téged nem???


Szerintem havi 2 alkalom igen sok.... bár nem hinném, h bajod lesz belőle.

2018. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy pici kocka? Képtelen lennék annyit enni. A legkevesebb az két sor (40gr) amit megeszem. Néha 3-at eszem (60gr). Ez kb. heti 2-3 alkalommal fordul elő. Mondhatjuk úgy is, hogy heti egy-másfél táblát eszem meg. Ez alol kivétel az, amikor hétvégén néha egy egész tábla eltűnik, mint most. Ilyenkor a heti fogyasztás kb. 2 tábla, de ez maximum kétszer fordul elő egy hónapban és inkább csak egyszer. Nem hogy nem találom túl töménynek, de meg tudnék enni több táblával is, csak nem szeretnék meghízni. Imádom az édességet.
2018. nov. 18. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Havonta 1-2 alkalom teljesen oké, főleg ha emellett egészségesen étkezel, mozogsz eleget, és a súlyod is rendben. Viszont az fontos, hogy ne valamelyik főétkezés után edd desszert gyanánt, hanem helyette. Egy tábla csoki, 1 pohár tejjel már eléggé laktató. Amúgy a benne lévő kakaónak kedvező élettani hatásai is vannak: élénkít, növeli a koncentráló képességet és javítja a memóriát is.
2018. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig inkább desszertnek kellene enni, egyrészről, mert étkezés helyett nem nassolunk (ezt a gyerekek is tudják), másrészt, mert jóllakottan talán beérjük kicsit kevesebbel.

A cukros tejcsokival én is úgy vagyok, hogy néha nem tudom abbahagyni, aztán meg beteg leszek tőle... Ezért inkább nem tartok itthon, csak 75-85% kakaótartalmú étcsokit. Abból érdekes módon fél-1 kocka is elég :)

Kérdező, ha úgy általában rendben van a táplálkozásod, akkor ennyitől szerintem nem lesz bajod, de te érzed. A bűntudat viszont nagyon nem jó, vagy edd meg jóízűen és ne törődj vele (abban a tudatban, hogy neked nem árt), vagy ne edd, és kész.

2018. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!